WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Tomas Berdych

Tomas Berdych zakończył reprezentacyjną karierę

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Tomas Berdych poinformował, że już nigdy nie wystąpi w rozgrywkach o Puchar Davisa. Czeski tenisista w wieku 32 lat postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę.

O swojej decyzji Tomas Berdych poinformował za pośrednictwem Facebooka. Czech napisał: - Dobiegł końca jeden z moich najpiękniejszych tenisowych rozdziałów. Cieszę się, że byłem częścią reprezentacji Czech, która dwukrotnie zdobyła Puchar Davisa. W drużynie narodowej zacząłem występować w 2003 roku i rozegrałem w niej 29 pojedynków, ale teraz, kiedy mam 32 lata, doszedłem do takiego punktu, w którym nie mogę rywalizować na najwyższym poziomie bez odpowiedniego odpoczynku. Aby kontynuować karierę, muszę myśleć o swoich fizycznych możliwościach i oszczędzać siły. Puchar Davisa był dla mnie niezapomnianym przeżyciem, ale kosztuje dużo wysiłku i energii. Dlatego postanowiłem, że już nie będę występował w tych rozgrywkach.

Berdych zadebiutował w reprezentacji w 2003 roku i od tego czasu był jej podporą. Wziął udział w 29. pojedynkach, w których rozegrał 67 gier. Wygrał 29 z 44 gier singlowych i aż 21 z 23 deblowych. Czechy w składzie z Berdychem dwukrotnie (sezony 2012-13) sięgnęły po Puchar Davisa.

Aktualnie Czechy znajdują się w Grupie I strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Walkę o powrót do elity rozpoczną w kwietniu meczem z Izraelem. Już bez pomocy Berdycha, który ostatni występ w narodowych barwach zanotował w lutym 2016 roku, gdy zdobył trzy punkty w wygranym 3:2 pojedynku z Niemcami.

ZOBACZ WIDEO Przemysław Babiarz: Sobotni konkurs był jak zimne piekło. Jestem pełen szacunku i współczucia dla skoczków

Czy Tomas Berdych podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL