Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech MarekFacebook / Na zdjęciu: Wojciech Marek

ITF Wisła: Wojciech Marek bez pierwszej wygranej w sezonie. Tylko dwóch Polaków w II rundzie

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Wojciech Marek rozegrał pierwszy w tym roku mecz na zawodowych kortach, ale nie wywalczył punktów do rankingu ATP. W Wiśle do II rundy awansowało tylko dwóch reprezentantów Polski.

W głównej drabince turnieju Wisła Cup znalazło się siedmiu Biało-Czerwonych, z których trzech dostało się na bazie rankingu, a czterech otrzymało od organizatorów dzikie karty. Żaden Polak nie przebrnął przez trzystopniowe eliminacje. W kwalifikacjach odpadł m.in. Grzegorz Panfil, który po trzysetowym boju musiał uznać wyższość Czecha Dominika Recka.

Jedną z dzikich kart otrzymał obchodzący za trzy tygodnie 17. urodziny Wojciech Marek. Reprezentant Górnika Bytom uległ jednak w I rundzie wyżej notowanemu Niemcowi Marvinowi Netuschilowi 2:6, 4:6 i nie wywalczy rankingowych punktów w swoim pierwszym starcie w sezonie 2018. Wyniku z zeszłego tygodnia nie powtórzył Karol Paluch, którego puścił na tenisowym "rowerku" Niemiec Pascal Meis.

Oznaczony czwartym numerem Maciej Rajski przegrał z łotewskim kwalifikantem Janisem Podzusem 6:4, 3:6, 3:6, natomiast Brytyjczyk Jonathan Gray wyeliminował z turnieju po dwusetowym meczu Macieja Smołę. Pierwszy w karierze punkt do rankingu ATP wywalczył Daniel Kossek, który zwyciężył Łukasza Kozielskiego 2:6, 6:1, 6:4. Z Polaków nie zawiódł jeszcze tylko Paweł Ciaś, pokonując na inaugurację Brytyjczyka Dana Dowsona 7:6(4), 6:1.

Pojedynki o ćwierćfinał singla zostaną rozegrane w środę i czwartek, przy czym nasi reprezentanci wystąpią dopiero w drugim dniu. Przeciwnikiem Kosska będzie Gray, z kolei Ciaś skrzyżuje rakiety z Włochem Jannikiem Sinnerem.

Wisła Cup, Wisła (Polska)
ITF Men's Circuit, kort ziemny, pula nagród 15 tys. dolarów

GRA POJEDYNCZA

II runda gry pojedynczej:

czwartek, 10 maja

Jonathan Gray (Wielka Brytania, 7) - Daniel Kossek (Polska, WC)
Maksim Ratniuk (Rosja) - Janis Podzus (Łotwa, Q)
Martins Podzus (Łotwa, 6) - Pavel Nejedly (Czechy)
Jannik Sinner (Włochy, Q) - Paweł Ciaś (Polska, 2)

środa, 9 maja

Petr Hajek (Czechy) - Andriej Czepielew (Rosja)
Facundo Juarez (Argentyna) - Pascal Meis (Niemcy, 5)
Luca Gelhardt (Niemcy) - Marvin Netuschil (Niemcy)
Federico Iannaccone (Włochy, Q) - Zizou Bergs (Belgia, 8)

I runda gry pojedynczej:

wtorek, 8 maja

Andriej Czepielew (Rosja) - Mikołaj Haliak (Białoruś, Q) 6:4, 6:1
Facundo Juarez (Argentyna) - Dominik Recek (Czechy, Q) 6:3, 6:4
Pascal Meis (Niemcy, 5) - Karol Paluch (Polska, WC) 6:0, 6:0
Marvin Netuschil (Niemcy) - Wojciech Marek (Polska, WC) 6:2, 6:4
Federico Iannaccone (Włochy, Q) - Duje Ajduković (Chorwacja, Q) 6:4, 6:1
Zizou Bergs (Belgia, 8) - Niklas Schell (Niemcy, LL) 6:0, 7:5
Jonathan Gray (Wielka Brytania, 7) - Maciej Smoła (Polska) 6:1, 6:4
Daniel Kossek (Polska, WC) - Łukasz Kozielski (Polska, WC) 2:6, 6:1, 6:4
Maksim Ratniuk (Rosja) - Alexandru Vasile Manole (Rumunia, Q) 7:6(4), 6:1
Janis Podzus (Łotwa, Q) - Maciej Rajski (Polska, 4) 4:6, 6:3, 6:3
Martins Podzus (Łotwa, 6) - Robert Strombachs (Niemcy, Q) 6:1, 6:2
Pavel Nejedly (Czechy) - Ivan Yatsuk (USA, LL) 6:4, 4:6, 6:0
Jannik Sinner (Włochy, Q) - Timur Kijamow (Rosja) 7:6(6), 6:4
Paweł Ciaś (Polska, 2) - Dan Dowson (Wielka Brytania) 7:6(4), 6:1

poniedziałek, 7 maja

Petr Hajek (Czechy) - Jordi Samper-Montana (Hiszpania, 1) 6:1, 6:4
Luca Gelhardt (Niemcy) - David Poljak (Czechy, 3) 6:4, 6:2

GRA PODWÓJNA

ćwierćfinał gry podwójnej:

środa, 9 maja

Sekou Bangoura (USA, 1) / Szymon Walków (Polska, 1) - Andriej Czepielew (Rosja) / Mikołaj Haliak (Białoruś)

Luca Gelhardt (Niemcy) / Jonathan Gray (Wielka Brytania) - Timur Kijamow (Rosja) / Maksim Ratniuk (Rosja)

Francesco Forti (Włochy) / Mattia Frinzi (Włochy) - Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) / Łukasz Kozielski (Polska, 3)

Daniel Kossek (Polska, WC) / Maciej Smoła (Polska, WC) - Patrick Daciek (USA) / Martins Podzus (Łotwa)

I runda gry podwójnej:

wtorek, 8 maja

Sekou Bangoura (USA, 1) / Szymon Walków (Polska, 1) - Pascal Meis (Niemcy) / Marvin Netuschil (Niemcy) 6:4, 6:2

Luca Gelhardt (Niemcy) / Jonathan Gray (Wielka Brytania) - David Poljak (Czechy, 4) / Maciej Rajski (Polska, 4) 7:6(3), 7:5

Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) / Łukasz Kozielski (Polska, 3) - Wojciech Marek (Polska, WC) / Max Steinberger (Polska, WC) 6:4, 3:6, 10-7

Daniel Kossek (Polska, WC) / Maciej Smoła (Polska, WC) - Alexandru Vasile Manole (Rumunia, WC) / Roger Rogowski (Australia, WC) 6:1, 6:3

poniedziałek, 7 maja

Andriej Czepielew (Rosja) / Mikołaj Haliak (Białoruś) - Dominik Nazaruk (Polska) / Yann Wójcik (Polska) 6:3, 3:6, 10-7

Timur Kijamow (Rosja) / Maksim Ratniuk (Rosja) - Benjamin Fitzon (Niemcy) / Robert Strombachs (Niemcy) 3:6, 6:2, 10-2

Francesco Forti (Włochy) / Mattia Frinzi (Włochy) - Facundo Juarez (Argentyna) / Tim van der Horst (Holandia) 7:5, 6:2

Patrick Daciek (USA) / Martins Podzus (Łotwa) - Paweł Ciaś (Polska, 2) / Grzegorz Panfil (Polska, 2) 6:4, 2:6, 10-8

ELIMINACJE GRY POJEDYNCZEJ

III runda eliminacji gry pojedynczej:

poniedziałek, 7 maja

Robert Strombachs (Niemcy) - Tomas Jirousek (Czechy) 6:4, 4:6, 7:5
Mikołaj Haliak (Białoruś, 2) - Yann Wójcik (Polska, 12) 6:2, 6:4
Federico Iannaccone (Włochy, 3) - Mattia Frinzi (Włochy) 6:4, 6:2
Alexandru Vasile Manole (Rumunia, 4) - Gennaro Orazzo (Włochy) 6:1, 6:2
Janis Podzus (Łotwa) - Niklas Schell (Niemcy, 5) 6:3, 6:2
Dominik Recek (Czechy) - Max Steinberger (Polska) 6:2, 6:3
Duje Ajduković (Chorwacja) - Ivan Yatsuk (USA, 16) 6:3, 7:6(7)
Jannik Sinner (Włochy, 10) - David Damian Brna (Słowacja, 8) 6:2, 6:4

II runda eliminacji gry pojedynczej:

niedziela, 6 maja

Tomas Jirousek (Czechy) - Francesco Forti (Włochy, 1) 6:4, 4:6, 7:6(3)
Robert Strombachs (Niemcy) - Roger Rogowski (Australia) 6:0, 6:2
Mikołaj Haliak (Białoruś, 2) - Ołeksander Kyryczenko (Ukraina) 5:7, 6:3, 6:4
Yann Wójcik (Polska, 12) - Ramy Labna (Egipt) 6:7(4), 6:4, 6:2
Federico Iannaccone (Włochy, 3) - Facundo Jofre (Argentyna) 6:3, 6:1
Mattia Frinzi (Włochy) - Alex Martinez (Hiszpania, 13) 2:6, 6:2, 6:4
Alexandru Vasile Manole (Rumunia, 4) - Jordi Marse-Vidri (Hiszpania) 6:2, 6:3
Gennaro Orazzo (Włochy) - Joshua Rose (Wielka Brytania, 15) 5:7, 6:4, 7:5
Niklas Schell (Niemcy, 5) - Michaił Miniakow (Rosja) 6:4, 6:4
Janis Podzus (Łotwa) - Piotr Gryńkowski (Polska, 14) 7:5, 7:5
Max Steinberger (Polska) - Dominik Nazaruk (Polska, 6) 6:4, 5:7, 7:5
Dominik Recek (Czechy) - Grzegorz Panfil (Polska, 9) 4:6, 6:4, 7:6(5)
Duje Ajduković (Chorwacja) - Marco Neubau (Hiszpania, 7) 6:4, 5:2 i krecz
Ivan Yatsuk (USA, 16) - Benjamin Winter Lopez (Hiszpania) 6:2, 5:7, 6:0
David Damian Brna (Słowacja, 8) - Tim van der Horst (Holandia) 4:6, 6:3, 6:3
Jannik Sinner (Włochy, 10) - Patryk Królik (Polska) 6:3, 6:1

I runda eliminacji gry pojedynczej:

sobota, 5 maja

Tomas Jirousek (Czechy) - Ciprian Onufrei (Rumunia) 6:0, 6:0
Roger Rogowski (Australia) - Michał Czech (Polska) 6:1, 6:0
Robert Strombachs (Niemcy) - Patrick Daciek (USA, 11) 6:4, 6:3
Ołeksander Kyryczenko (Ukraina) - Benjamin Fitzon (Niemcy) 7:5, 6:4
Ramy Labna (Egipt) - Bartosz Bujakiewicz (Polska) 6:4, 6:1
Yann Wójcik (Polska, 12) - Nikolas Lahky (Słowacja) 6:4, 3:6, 7:6(6)
Facundo Jofre (Argentyna) - Bartosz Dominik (Polska) 6:0, 6:1
Mattia Frinzi (Włochy) - Maciej Ziomber (Polska) 6:2, 6:2
Alex Martinez (Hiszpania, 13) - Bartłomiej Andrzejczak (Polska) 6:1, 6:3
Jordi Marse-Vidri (Hiszpania) - Mateusz Piątek (Polska) 6:7(4), 6:2, 6:2
Gennaro Orazzo (Włochy) - Kacper Piekarek (Polska) 4:6, 7:5, 6:3
Joshua Rose (Wielka Brytania, 15) - Błażej Krzeptowski (Polska) 6:3, 6:1
Michaił Miniakow (Rosja) - Michał Sapała (Polska) 6:1, 6:3
Janis Podzus (Łotwa) - Norbert Tadyszak (Polska) 6:1, 6:1
Piotr Gryńkowski (Polska, 14) - Noe Sytkow (Polska) 6:2, 6:7(3), 6:1
Max Steinberger (Polska) - Adam Mlazga (Polska) 6:4, 5:7, 6:3
Dominik Recek (Czechy) - Robert Musioł (Polska) 6:2, 6:0
Duje Ajduković (Chorwacja) - Danił Cebrenko (Ukraina) 6:4, 6:4
Benjamin Winter Lopez (Hiszpania) - Jarek Andrzejczak (Polska) 6:1, 6:0
Ivan Yatsuk (USA, 16) - Adam Kwiatkowski (Polska) 7:6(6), 6:7(4), 6:3
Tim van der Horst (Holandia) - Leonid Awramienko (Rosja) 6:3, 6:1
Patryk Królik (Polska) - Wojciech Górniak (Polska) 6:0, 6:0

wolne losy: Francesco Forti (Włochy, 1); Mikołaj Haliak (Białoruś, 2); Federico Iannaccone (Włochy, 3); Alexandru Vasile Manole (Rumunia, 4); Niklas Schell (Niemcy, 5); Dominik Nazaruk (Polska, 6); Marco Neubau (Hiszpania, 7); David Damian Brna (Słowacja, 8); Grzegorz Panfil (Polska, 9); Jannik Sinner (Włochy, 10)

ZOBACZ WIDEO Maciej Rybus. Mistrz z Moskwy

Czy Paweł Ciaś awansuje do ćwierćfinału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL