Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Łukasz Cynalewski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Wimbledon: Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak wystąpią w eliminacjach

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak wystąpią w trzystopniowych eliminacjach do Wimbledonu 2018. Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu czerwca na trawnikach w Roehampton.

Prawo do gry w eliminacjach miało czworo naszych reprezentantów, ale z powodu kontuzji kolana nie zgłosił się Jerzy Janowicz. Łodzianin dotarł w zeszłym roku do III rundy Wimbledonu, dlatego w notowaniu rankingu ATP z 16 lipca 2018 roku straci 90 punktów. To jest akurat dla niego mniejszy problem, bowiem najważniejsze jest teraz zdrowie.

Na liście eliminacji singla kobiet znalazła się tylko jedna Polka, Magdalena Fręch. Łodzianka zajmuje obecnie 136. miejsce w rankingu WTA, ale już w poniedziałek awansuje w okolice 120. pozycji, ponieważ dobrze zaprezentowała się na kortach Rolanda Garrosa. Dzięki temu Polka powinna być rozstawiona w turnieju kwalifikacyjnym do Wimbledonu 2018.

Występ na trawnikach w Roehampton zaplanowali również Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Wrocławianin ma jeszcze szansę na rozstawienie w eliminacjach do londyńskich zawodów wielkoszlemowych. Wystarczy, że wygra rozgrywany w tym tygodniu turniej Poznań Open. Dla obu naszych panów będzie to debiut na wimbledońskich trawnikach w rozgrywkach seniorskich.

Pierwsze mecze głównej drabinki odbędą się w poniedziałek, 2 lipca. Pewne miejsce w turnieju mają Agnieszka Radwańska i Magda Linette.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Jakub Błaszczykowski dla WP SportoweFakty: Nie mogłem wstać z łóżka bez tabletek. Nie myślałem nawet o treningu

Kto z reprezentantów Polski awansuje do głównej drabinki Wimbledonu 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL