WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Nicolas Kicker

Nicolas Kicker ukarany za ustawianie meczów. Przez trzy lata odpocznie od tenisa

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Nicolas Kicker został zdyskwalifikowany na trzy lata i będzie musiał zapłacić 25 tys. dolarów za złamanie przepisów antykorupcyjnych. Argentyński tenisista został uznany winnym ustawiania wyników meczów.

Prowadząca śledztwo organizacja Tennis Integrity Unit uznała Nicolasa Kickera winnym przyjęcia korzyści finansowej za ustawienie wyników spotkań, które w 2015 roku rozegrał w ramach imprez rangi ATP Challenger Tour w Padwie (czerwiec) i Baranquilli (wrzesień).

Niezależny Trybunał stwierdził również, że tenisista nie poinformował odpowiednich organów o otrzymanej propozycji. W sumie Argentyńczyk został uznany winnym złamania czterech punktów Tenisowego Programu Antykorupcyjnego.

Kicker, który obecnie zajmuje 100. miejsce w rankingu ATP, został 24 maja 2018 roku tymczasowo zawieszony do czasu ogłoszenia oficjalnego wyroku. Teraz odpocznie od tenisa przez trzy lata, a do tego będzie musiał zapłacić 25 tys. dolarów kary.

Argentyński tenisista i tak może mówić o szczęściu. Pierwotnie został zdyskwalifikowany na sześć lat, ale Niezależny Trybunał postanowił zawiesić wykonanie połowy kary. Jeśli więc pochodzący z Merlo 25-latek nie popełnił w ciągu 36 miesięcy żadnego wykroczenia, to powróci do rywalizacji pod koniec maja 2021 roku.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 83. Wojciech Szaniawski: Reprezentacja Polski marketingowo jest dziś warta ponad 600 mln złotych rocznie

Czy kara nałożona na Nicolasa Kickera jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL