Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roger FedererGetty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Roger Federer

Lukratywny kontrakt Rogera Federera. Szwajcar zarobi miliony

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Roger Federer podpisał lukratywny kontrakt z dostawcą odzieży firmą Uniqlo. Tym samym Szwajcar nie będzie już występował na zawodowych kortach w strojach Nike'a.

Brytyjskie i szwajcarskie portale już kilka tygodni temu informowały, że Roger Federer podpisał lukratywny 10-letni kontrakt z Uniqlo. Według doniesień Szwajcar ma na nim zarabiać rocznie 30 mln euro. W odzieży japońskiego producenta pojawił się po raz pierwszy w poniedziałek, gdy wyszedł do pojedynku I rundy z Dusanem Lajoviciem podczas wielkoszlemowego Wimbledonu 2018.

- Pan Federer jest jednym z największych mistrzów w historii. Mój szacunek do niego wykracza poza sport. Nasza współpraca będzie dotyczyć innowacji na korcie i poza nim. Mamy wspólny cel, aby dokonać na świecie pozytywnych zmian. Uniqlo pomoże panu Federerowi prezentować tenis w nowych miejscach - powiedział właściciel Uniqlo, Tadashi Yanai.

10-letnia współpraca rozpoczęła się występem Federera w Wimbledonie 2018. - Jestem głęboko oddany tenisowi, ale podobnie jak Uniqlo mam wielką miłość do życia, kultury i ludzkości. Łączy nas wielka pasja, aby mieć pozytywny wpływ na otaczający nas świat i nie możemy się już doczekać połączenia naszych twórczych wysiłków - wyznał Szwajcar, który chce po raz dziewiąty wygrać londyński turniej wielkoszlemowy.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Putin grzeje się w blasku MŚ, bójka maskotek i niesamowity wsad

Czy Roger Federer wygra Wimbledon 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL