WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Michael Stich podczas pokazowego meczu rozegranego w 2017 roku w Hamburgu

Michael Stich i Helena Sukova przyjęci do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Co 12 miesięcy, przy okazji turnieju ATP w Newport, do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy przyjmowani są nowi członkowie. W tym roku w ten sposób zostali uhonorowani Michael Stich i Helena Sukova.

Michael Stich to jeden z najwybitniejszych niemieckich tenisistów w dziejach. Największy sukces odniósł w 1991 roku, gdy wygrał Wimbledon po finale z Borisem Beckerem. Wystąpił także w finałach wielkoszlemowych US Open 1994 i Roland Garros 1996. Ma koncie deblowy triumf w Wimbledonie w 1992 roku, łącznie 18 wygranych turniejów głównego cyklu w singlu oraz złoty medal igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku w deblu, zdobyty w parze z Beckerem.

- Nigdy nie przypuszczałem, że spotka mnie coś takiego. Do 18. roku życia grę w tenisa łączyłem z uprawianiem piłki nożnej, ale zdecydowałem się na tenis. Kiedy przeszedłem na zawodowstwo, ułożyłem sobie listę celów, które chcę osiągnąć. Ale przyjęcie do Galerii Sławy jest czymś, o czym nawet nie marzyłem - powiedział Niemiec.

Z kolei Helena Sukova to legenda czeskiego tenisa. Zdobyła 14 tytułów wielkoszlemowych w deblu oraz zagrała w czterech finałach Wielkiego Szlema w singlu. Zdobyła 79 tytułów (dziesięć w grze pojedynczej i 69 w podwójnej) oraz dwukrotnie, w 1988 roku w Seulu i osiem lat później w Atlancie, wywalczyła srebrny medal olimpijski.

ZOBACZ WIDEO Mocny charakter polskiej triumfatorki Wimbledonu. "Wiele rzeczy musi wydobyć krzykiem"

Międzynarodowa Tenisowa Galeria Sławy została założona w 1954 roku i ma swoją siedzibę w Newport. Co roku na zasadzie członkostwa dołączają do niej wybitne i zasłużone postacie dla świata tenisa. Byli tenisiści, ale także działacze i dziennikarze.

Czy w przyszłości do Galerii Sławy w Newport zostanie przyjęty obywatel Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL