Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Nick Kyrgios

Legenda krytyczna wobec Nicka Kyrgiosa. "Mentalnie i emocjonalnie nie jest na poziomie tenisistów ze szczytu"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Zdaniem legendarnej Chris Evert Nick Kyrgios ma wszystko, by osiągać wielkie wyniki, ale nie chce wykorzystać pełni swojego potencjału. Amerykanka uznała, że to kwestia nastawienia i mentalności.

W rozmowie z agencją Reuters Chris Evert poddała wątpliwość, czy Nick Kyrgios chce stać się jednym z czołowych tenisistów świata. - On jest bardzo skomplikowanym facetem i zastanawiam się, czy on chce z siebie dać wiele. Aby być najlepszym, aby wygrywać turnieje wielkoszlemowe, musisz dokonywać wyrzeczeń psychicznych, emocjonalnych, a także fizycznych - mówiła Amerykanka.

Zdaniem 18-krotnej mistrzyni Wielkiego Szlema, Australijczyk ma niewłaściwe podejście do uprawiania tenisa. - On wyniósł talent na poziom niewidziany w świecie tenisa. Dlatego nie musi ciężko pracować. Myślę, że on nie trenuje tak, jak najlepsi i uważam, że mentalnie i emocjonalnie nie jest na poziomie tenisistów ze szczytu. Nie ma też głodu wielkiego mistrza. Czy kiedykolwiek będzie go miał? Czy ktoś mu w tym pomoże? Czy on wyciągnie go z siebie? To są pytania za tysiąc dolarów.

- Nie możesz zmienić DNA. Ta zmiana musi się dokonać w środku. On może osiągać naprawdę dobre wyniki i myślę, że wszyscy, którzy są jego fanami i którzy kochają tenis, chcieliby tego bardziej niż on sam - dodała Evert.

ZOBACZ WIDEO: Janusz Gołąb: Akcja na Nanga Parbat? Nie ma mowy o sukcesie, bo zginął człowiek

Czy zgadzasz się z opinią Chris Evert?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL