Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nick Kyrgios Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Nick Kyrgios

Nick Kyrgios zakończył sezon. Australijczykowi odnowiła się kontuzja

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Nick Kyrgios poinformował, że w sezonie 2018 nie pojawi się już na zawodowych kortach. Przyczyną tej decyzji Australijczyka są ponowne kłopoty z łokciem.

W czwartek w II rundzie turnieju ATP w Moskwie Nick Kyrgios miał zmierzyć się z Mirzą Basiciem. Do tego pojedynku jednak nie doszło. Australijczyk oddał mecz Bośniakowi walkowerem. Kilka godzin później opublikował oświadczenie, że kończy swoje występy w sezonie 2018.

- Przykro mi, ale z powodu chronicznej kontuzji łokcia nie będę mógł grać. Ten uraz dokuczał mi przez dwa pierwsze miesiące roku, a w tym tygodniu znów zaczął mi przeszkadzać. Zadecydowałem, że wybieram zakończenie sezonu i powrót do domu. Rozpocznę proces powracania do zdrowia i do zobaczenia w 2019 roku. I mam nadzieję, że wrócę do Moskwy - napisał.

W sezonie 2018 Kyrgios wystąpił w 14 turniejach. Rozegrał 38 meczów, z których 25 wygrał. Najlepiej wiodło mu się na początku roku w imprezach rozgrywanych w ojczyźnie, gdzie styczniu zwyciężył w Brisbane oraz dotarł do 1/8 finału wielkoszlemowego Australian Open, i w czasie zmagań na kortach trawiastych. Na zielonej nawierzchni zanotował dwa półfinały (w Stuttgarcie i w Londynie) oraz III rundę Wimbledonu.
Rywalizację w nadchodzących rozgrywkach Australijczyk zainauguruje w turnieju ATP World Tour 250 w Brisbane (31 grudnia - 6 stycznia).

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski o taktyce kadry: Jest system, który bardziej nam odpowiada. Myślę, że trener zdaje sobie z tego sprawę

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL