WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: stary kort Philippe'a Chatriera

Praca wrze na obiektach Rolanda Garrosa. Nowy kort Philippe'a Chatriera powstaje od podstaw

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Mogący pomieścić 15 tys. osób kort Philippe'a Chatriera zostanie zmodernizowany i w końcu doczeka się budowy dachu. Kompleks im. Rolanda Garrosa dołączy tym samym do pozostałych obiektów goszczących tenisistów w wielkoszlemowych zmaganiach.

Organizatorom, podobnie jak tenisistom i fanom, zależy, aby rywalizacja na paryskiej mączce toczyła się sprawnie i bez ingerencji sił natury. Dlatego też poinformowano, że do 2020 roku powstanie na korcie Philippe'a Chatriera dach, który będzie można zasunąć w 15 minut.

Obiekt zostanie zmodernizowany poprzez budowę nowych trybun, dzięki czemu stanie się nawet możliwe rozgrywanie meczów wieczorową porą. Wartość wszystkich inwestycji planowanych na terenie kompleksu Rolanda Garrosa ma wynieść 400 mln dolarów.

Pierwsze prace w Paryżu rozpoczęto po zakończeniu tegorocznych międzynarodowych mistrzostw Francji. W lipcu na teren obiektu wjechał ciężki sprzęt i rozpoczął się proces niszczenia starego kortu. Nowy ma zostać oddany do użytku już za 10 miesięcy, ale zadaszenie będzie gotowe dopiero na 2020 rok.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki: Tomasz Mackiewicz miał wspaniałą wizję, ale był postrzegany krytycznie

Czy w turniejach Wielkiego Szlema zadaszone powinny być co najmniej dwa korty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL