WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agencja Gazeta / Łukasz Cynalewski / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Rozlosowano grupy Finałów Next Gen ATP. Hubert Hurkacz poznał rywali

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
W niedzielny wieczór odbyło się losowanie fazy grupowej Finałów Next Gen ATP. Tegoroczna edycja turnieju dla najlepszych tenisistów młodego pokolenia odbędzie się w Mediolanie i będzie drugą w historii.

Tym razem podczas losowania nie było cyrku, do jakiego doszło w zeszłym roku. Wówczas tenisiści wybierali sobie grupy wskazując modelki, a na specjalnie ustawionym wybiegu działy się rzeczy, które zostały później uznane za upokarzające młodych uczestników turnieju. O sprawie pisaliśmy na naszym portalu (tutaj).

Organizatorzy postanowili tym razem nie promować Mediolanu jako jednej ze stolic światowej mody, ale postawili na prostotę. Na specjalnym telebimie wyświetlono przygotowane wcześniej materiały filmowe na temat wszystkich graczy, po czym tenisiści wychodzili na podest i byli przydzielani do poszczególnych grup.

Hubert Hurkacz dostał się do mediolańskiego turnieju po wycofaniu się Kanadyjczyka Denisa Shapovalova. Wrocławianin jest pierwszym Polakiem w tej imprezie. W niedzielę dolosowano go do grupy A, w której znaleźli się Grek Stefanos Tsitsipas, Amerykanin Frances Tiafoe i Hiszpan Jaume Munar. Z kolei w grupie B zagrają Australijczyk Alex de Minaur, Amerykanin Taylor Fritz, Rosjanin Andriej Rublow oraz Włoch Liam Caruana, który w niedzielę wywalczył dziką kartę w specjalnie zorganizowanym turnieju.

Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-10 listopada na korcie twardym. Po dwóch najlepszych tenisistów z obu grup awansuje do półfinału. W puli nagród znalazło się aż 1,335 mln dolarów. Triumfator może otrzymać aż 407 tys. dolarów, jeśli zakończy zawody bez porażki w fazie grupowej. Pierwszą edycję Finałów Next Gen ATP wygrał Koreańczyk Hyeon Chung.

Podział na grupy Finałów Next Gen ATP 2018:

Grupa A:

Stefanos Tsitsipas (Grecja)
Frances Tiafoe (USA)
Hubert Hurkacz (Polska)
Jaume Munar (Hiszpania)

Grupa B:

Alex de Minaur (Australia)
Taylor Fritz (USA)
Andriej Rublow (Rosja)
Liam Caruana (Włochy)

Plan gier na 1. dzień Finałów Next Gen ATP 2018 (wtorek, 6 listopada):

od godz. 14:00
Stefanos Tsitsipas (Grecja) - Jaume Munar (Hiszpania)

nie przed godz. 16:00
Taylor Fritz (USA) - Andriej Rublow (Rosja)

nie przed godz. 19:30
Frances Tiafoe (USA) - Hubert Hurkacz (Polska)

nie przed godz. 21:30
Alex de Minaur (Australia) - Liam Caruana (Włochy)

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 90. Urszula Radwańska: Mój cel to powrót do czołowej "30" światowego tenisa

Czy Hubert Hurkacz awansuje do półfinału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL