WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Nick Kyrgios

Nick Kyrgios wzmacnia się mentalnie. Współpracuje z dwoma psychologami

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Nick Kyrgios z powodu problemów zdrowotnych wcześniej zakończył występy w 2018 roku. Australijczyk ma teraz dwa miesiące, aby przygotować się do nowego sezonu. Pomagają mu w tym dodatkowe osoby.

- Zmagałem się w tym roku z różnymi problemami zarówno na korcie, jak i poza nim, więc nie było mi łatwo. Zacząłem współpracę z psychologami, którzy pozwolą mi wzmocnić się pod względem mentalnym - powiedział Nick Kyrgios w rozmowie z "Canberra Times".

Jak ujawnił 37. obecnie tenisista świata do jego sztabu dołączyło dwóch psychologów. Jeden pomaga mu podczas turniejów rozgrywanych poza krajem, natomiast drugi przebywa w Australii. - Staram się cieszyć. Czuję się szczęśliwy, że mogę podróżować po świecie i grać w tenisa. Zamierzam przygotować się na wielkie rzeczy w sezonie 2019 - dodał pochodzący z Canberry 23-latek.

Dla Kyrgiosa bardzo ważne będzie odpowiednie przygotowanie planów startowych na nadchodzący sezon. - Chciałbym uniknąć sytuacji, w której czuję się wypalony pod względem mentalnym i cierpię pod względem fizycznym. Razem z moim sztabem będę starannie ustalał moje plany. Nie sądzę, abym w poprzednich dwóch latach czynił to dobrze, ponieważ ani razu nie było mi dane dograć sezonu do końca.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Nie wyobrażam sobie klubu bez prezesa Mrozka. On zna się na żużlu, a takich ludzi brakuje

Czy Nick Kyrgios wygra turniej wielkoszlemowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL