WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Barrington Coombs / Na zdjęciu: Corentin Moutet

Rozwinął umiejętności Lucasa Pouille'a, teraz zajmie się innym talentem. Emmanuel Planque trenerem Corentina Mouteta

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Emmanuel Planque, który przez sześć ostatnich sezonów był szkoleniowcem Lucasa Pouille'a, został nowym trenerem nadziei tenisa nad Sekwaną - Corentina Mouteta.

20-letni Corentin Moutet uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych francuskich tenisistów. W tym roku wygrał swój premierowy mecz w turnieju wielkoszlemowym (W I rundzie Rolanda Garrosa pokonał Ivo Karlovicia), zwyciężył w challengerze w Stambule oraz awansował na najwyższe w karierze miejsce w rankingu ATP (105.).

O dalszy rozwój potencjału Francuza będzie dbał Emmanuel Planque. W oficjalnym komunikacie Francuskiej Federacji Tenisa (FFT) czytamy, że "Planque przekaże swoje doświadczenie, umiejętności i wiedzę o tenisie na najwyższym poziomie, aby pomóc Moutetowi pokonywać kolejne poziomy".

Planque przez sześć ostatnich sezonów był trenerem innego Francuza, Lucasa Pouille'a. Pod jego wodzą tenisista z Grande-Synthe stał się znaczącą postacią męskich rozgrywek. Wygrał pięć turniejów rangi ATP World Tour, dotarł do ćwierćfinałów wielkoszlemowych Wimbledonu i US Open, zdobył Puchar Davisa oraz zajmował dziesiąte miejsce w rankingu ATP.

Pouille pogratulował swojemu byłemu już trenerowi i jego nowemu podopiecznemu, pisząc na Twitterze: "Powodzenia, panowie". Francuz nie poinformował jeszcze, kto będzie jego nowym szkoleniowcem. W minionym sezonie, prócz współpracy z Planquiem, korzystał też z porad Tommy'ego Haasa, który towarzyszył mu podczas najważniejszych turniejów.

ZOBACZ WIDEO Czesław Lang podsumował 25 lat pracy nad Tour de Pologne. "Fantastyczna promocja Polski przez sport"

Czy pod wodzą Emannuela Planque'a Corentin Moutet nawiąże do sukcesów Lucasa Pouille'a?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL