Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafael NadalGetty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Swietłanie Kuzniecowej nie podoba się forhend Rafaela Nadala. "Jest zły technicznie"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Swietłana Kuzniecowa, była wiceliderka rankingu WTA i mistrzyni Roland Garros 2009, ma zastrzeżenia co do techniki forhendu Rafaela Nadala. - Pod tym względem jest zły - oceniła Rosjanka.

Forhend to najmocniejsza broń Rafaela Nadala. Dzięki połączeniu potężnej siły i ogromnej rotacji Hiszpan tym uderzeniem zdobywa najwięcej punktów. Ale od lat słychać głosy, że choć jest to zagranie śmiercionośne dla rywali, pod względem technicznym dużo mu brakuje. Tak uważa również Swietłana Kuzniecowa.

- Możesz mieć doskonałą technikę, jak Roger Federer, ale możesz mieć technikę Rafaela Nadala. Dla mnie pod tym względem jego forhend jest ogólnie zły - powiedziała Rosjanka w rozmowie z "Championatem".

Była wiceliderka rankingu WTA oraz mistrzyni wielkoszlemowego Roland Garros 2009 uważa jednak, że tenisistów nie powinno się oceniać pod względem techniki. - W Rosji każdy ma na tym punkcie obsesję. Ale w tenisie nie chodzi tylko o technikę - podkreśliła.

Kuzniecowa, która sama w kobiecych rozgrywkach wyróżnia się właśnie pod względem rotacji topspinowej, jaką nadaje swoim uderzeniom, z powodu problemów zdrowotnych nie wystąpi w Australian Open, a sezon 2019 rozpocznie dopiero w lutym.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 90. Urszula Radwańska: Czułam się bardzo źle. Nie miałam siły wstać z łóżka

Czy uważasz, że forhend Rafaela Nadala jest zły pod względem technicznym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL