Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roger Federer Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Roger Federer

Roger Federer rozpoczyna 22. zawodowy sezon. "Mam nadzieję, że będzie wspaniały"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Roger Federer w Perth rozpocznie 22. sezon w zawodowej karierze. - Mam nadzieję, że ponownie będzie to początek wspaniałego dla mnie roku Dwa ostatnie były szalone - powiedział Szwajcar.

Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, Roger Federer nowy sezon zainauguruje w Perth, gdzie wraz z Belindą Bencić będzie reprezentował Szwajcarię w Pucharze Hopmana. - Perth jest wspaniałym miejscem do rozpoczęcia sezonu i mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo - powiedział po przylocie na miejsce.

W dwóch ostatnich sezonach po występie w Perth Szwajcar wygrywał Australian Open. - Mam nadzieję, że ponownie będzie to początek wspaniałego dla mnie sezonu. Dwa ostatnie były szalone. Nawet sobie nie wyobrażałem, że w taki sposób wrócę po kontuzji. Jestem bardzo szczęśliwy, że wszystko idzie tak dobrze.

Dla 37-latka z Bazylei będzie to już 22. rok w zawodowych rozgrywkach. - Myślę, że ludzie wiedzą, że gdybym w moim wieku zrobił coś niezwykłego, byłoby niesamowite. Ale jeśli tak się nie stanie, to logiczne, że każdego roku nie możesz prezentować najlepszego tenisa.

Federer jest rekordzistą w liczbie tytułów wielkoszlemowych. Po tytuł tej rangi sięgał 20-krotnie. - Aby wygrać jakikolwiek turniej wielkoszlemowy i pokonać najlepszych, musi się wiele wydarzyć. Możesz również potrzebować nieco szczęścia - podkreślił.

Pierwszy mecz w Pucharze Hopmana 2019 Szwajcara rozegra 30 grudnia, kiedy to zmierzy się z Wielką Brytanią. Następnie Federer i Bencić zagrają z USA (1 stycznia) i Grecją (3 stycznia).

ZOBACZ WIDEO Debiut Leona w kadrze Polski coraz bliżej. "Mieć go w drużynie to jak oszukiwać. Jest po prostu za dobry!"

Czy Szwajcaria wygra Puchar Hopmana?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL