Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grigor Dimitrow i Andre Agassi Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow i Andre Agassi

Grigor Dimitrow cieszy się na współpracę z Andre Agassim. "Czuję szczęście, że mam go w zespole"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
W sezonie 2019 Andre Agassi będzie trenerem-konsultantem Grigora Dimitrowa. - Andre okazuje wielkie wsparcie. Potrzebowałem współpracy z kimś tak doświadczonym. Czuję szczęście, że mam kogoś takiego w zespole - mówił Bułgar.

2018 rok był dla Grigora Dimitrowa rozczarowujący. Bułgar rozpoczynał sezon jako trzeci tenisista świata, a zakończył dopiero na 19. lokacie. Nie zdobył ani jednego tytułu, a w turnieju wielkoszlemowych tylko raz (w Australian Open) doszedł do ćwierćfinału. - To był dziwny rok, pełen wzlotów i upadków. Grałem dobrze, a mimo to przegrywałem - powiedział, cytowany przez portal puntodebreak.com.

Aby wrócić do ścisłej czołówki, Bułgar musiał dokonać zmian. Zdecydował się na nawiązanie współpracy z Andre Agassim. Ośmiokrotny mistrz wielkoszlemowy i były lider rankingu ATP w sztabie tenisisty z Chaskowa będzie pełnił rolę trenera-konsultanta.

- Andre okazuje wielkie wsparcie. Potrzebowałem współpracy z kimś tak doświadczonym - mówił Dimitrow. - W okresie pomiędzy sezonami trenowaliśmy razem przez dwa tygodnie w Las Vegas. Mogliśmy się wzajemnie poznać i było to bardzo pomocne. Czuję szczęście, że mam kogoś takiego w zespole.

Agassi będzie towarzyszył Bułgarowi podczas najważniejszych turniejów. - Nie zdecydowaliśmy, ile tygodni w roku spędzimy razem. Musimy porozmawiać, co będzie dla nas najlepsze, i szanować swój czas. Na pewno będzie ze mną podczas Australian Open.

Nowe rozgrywki Dimitrow zainauguruje w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju w Brisbane, w którym w 2017 roku zdobył tytuł. - Uwielbiam to miasto i ten turniej. Nie mogę się doczekać, gdy rozpocznę sezon - dodał.

ZOBACZ WIDEO Prezes PZPS walczy z białaczką. "Tacy twardziele jak on nie zwykli przegrywać"

Czy Andre Agassi pomoże Grigorowi Dimitrowowi wrócić do czołowej "10" rankingu ATP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL