WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka podczas ceremonii losowania drabinek Australian Open 2019

Australian Open: Program i wyniki kobiet

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Magda Linette i debiutująca w Wielkim Szlemie Iga Świątek będą reprezentować Polskę w turnieju singla kobiet Australian Open 2019. Tytułu w Melbourne będzie bronić Dunka Karolina Woźniacka.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 60,5 mln dolarów australijskich

finał:

sobota, 26 stycznia

Naomi Osaka (Japonia, 4) - Petra Kvitova (Czechy, 8) 7:6(2), 5:7, 6:4

półfinał:

czwartek, 24 stycznia

Naomi Osaka (Japonia, 4) - Karolina Pliskova (Czechy, 7) 6:2, 4:6, 6:4
Petra Kvitova (Czechy, 8) - Danielle Collins (USA) 7:6(2), 6:0

ćwierćfinał:

środa, 23 stycznia

Karolina Pliskova (Czechy, 7) - Serena Williams (USA, 16) 6:4, 4:6, 7:5
Naomi Osaka (Japonia, 4) - Elina Switolina (Ukraina, 6) 6:4, 6:1

wtorek, 22 stycznia

Petra Kvitova (Czechy, 8) - Ashleigh Barty (Australia, 15) 6:1, 6:4
Danielle Collins (USA) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 2:6, 7:5, 6:1

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 21 stycznia

Serena Williams (USA, 16) - Simona Halep (Rumunia, 1) 6:1, 4:6, 6:4
Karolina Pliskova (Czechy, 7) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 18) 6:3, 6:1
Naomi Osaka (Japonia, 4) - Anastasija Sevastova (Łotwa, 13) 4:6, 6:3, 6:4
Elina Switolina (Ukraina, 6) - Madison Keys (USA, 17) 6:2, 1:6, 6:1

niedziela, 20 stycznia

Petra Kvitova (Czechy, 8) - Amanda Anisimova (USA) 6:2, 6:1
Ashleigh Barty (Australia, 15) - Maria Szarapowa (Rosja, 30) 4:6, 6:1, 6:4
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Sloane Stephens (USA, 5) 6:7(3), 6:3, 6:3
Danielle Collins (USA) - Andżelika Kerber (Niemcy, 2) 6:0, 6:2

III runda (1/16 finału):

sobota, 19 stycznia

Simona Halep (Rumunia, 1) - Venus Williams (USA) 6:2, 6:3
Serena Williams (USA, 16) - Dajana Jastremska (Ukraina) 6:2, 6:1
Garbine Muguruza (Hiszpania, 18) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 7:6(5), 6:2
Karolina Pliskova (Czechy, 7) - Camila Giorgi (Włochy, 27) 6:4, 3:6, 6:2
Naomi Osaka (Japonia, 4) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 28) 5:7, 6:4, 6:1
Anastasija Sevastova (Łotwa, 13) - Qiang Wang (Chiny, 21) 6:3, 6:3
Madison Keys (USA, 17) - Elise Mertens (Belgia, 12) 6:3, 6:2
Elina Switolina (Ukraina, 6) - Shuai Zhang (Chiny) 4:6, 6:4, 7:5

piątek, 18 stycznia

Petra Kvitova (Czechy, 8) - Belinda Bencić (Szwajcaria) 6:1, 6:4
Amanda Anisimova (USA) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 11) 6:3, 6:2
Ashleigh Barty (Australia, 15) - Maria Sakkari (Grecja) 7:5, 6:1
Maria Szarapowa (Rosja, 30) - Karolina Woźniacka (Dania, 3) 6:4, 4:6, 6:3
Sloane Stephens (USA, 5) - Petra Martić (Chorwacja, 31) 7:6(6), 7:6(5)
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:0, 6:3
Danielle Collins (USA) - Caroline Garcia (Francja, 19) 6:3, 6:2
Andżelika Kerber (Niemcy, 2) - Kimberly Birrell (Australia, WC) 6:1, 6:0

II runda (1/32 finału):

czwartek, 17 stycznia

Simona Halep (Rumunia, 1) - Sofia Kenin (USA) 6:3, 6:7(5), 6:4
Venus Williams (USA) - Alize Cornet (Francja) 6:3, 4:6, 6:0
Dajana Jastremska (Ukraina) - Carla Suarez (Hiszpania, 23) 6:3, 3:6, 6:1
Serena Williams (USA, 16) - Eugenie Bouchard (Kanada) 6:2, 6:2
Timea Bacsinszky (Szwajcaria) - Natalia Wichliancewa (Rosja, Q) 6:2, 7:5
Garbine Muguruza (Hiszpania, 18) - Johanna Konta (Wielka Brytania) 6:4, 6:7(3), 7:5
Camila Giorgi (Włochy, 27) - Iga Świątek (Polska, Q) 6:2, 6:0
Karolina Pliskova (Czechy, 7) - Madison Brengle (USA) 4:6, 6:1, 6:0
Naomi Osaka (Japonia, 4) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:2, 6:4
Su-Wei Hsieh (Tajwan, 28) - Laura Siegemund (Niemcy) 6:3, 6:4
Qiang Wang (Chiny, 21) - Aleksandra Krunić (Serbia) 6:2, 6:3
Anastasija Sevastova (Łotwa, 13) - Bianca Andreescu (Kanada, Q) 6:3, 3:6, 6:2
Elise Mertens (Belgia, 12) - Margarita Gasparian (Rosja) 6:1, 7:5
Madison Keys (USA, 17) - Anastazja Potapowa (Rosja) 6:3, 6:4
Shuai Zhang (Chiny) - Kristyna Pliskova (Czechy) 6:3, 7:5
Elina Switolina (Ukraina, 6) - Viktoria Kuzmova (Słowacja) 6:4, 6:1

środa, 16 stycznia

Petra Kvitova (Czechy, 8) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:1, 6:3
Belinda Bencić (Szwajcaria) - Julia Putincewa (Kazachstan) 7:5, 4:6, 6:2
Amanda Anisimova (USA) - Łesia Curenko (Ukraina, 24) 6:0, 6:2
Aryna Sabalenka (Białoruś, 11) - Katie Boulter (Wielka Brytania) 6:3, 6:4
Ashleigh Barty (Australia, 15) - Yafan Wang (Chiny) 6:2, 6:3
Maria Sakkari (Grecja) - Astra Sharma (Australia, Q) 6:1, 6:4
Maria Szarapowa (Rosja, 30) - Rebecca Peterson (Szwecja) 6:2, 6:1
Karolina Woźniacka (Dania, 3) - Johanna Larsson (Szwecja) 6:1, 6:3
Sloane Stephens (USA, 5) - Timea Babos (Węgry) 6:3, 6:1
Petra Martić (Chorwacja, 31) - Marketa Vondrousova (Czechy) 6:4, 7:5
Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Anett Kontaveit (Estonia, 20) 6:3, 6:3
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Kiki Bertens (Holandia, 9) 3:6, 6:3, 6:3
Danielle Collins (USA) - Sachia Vickery (USA) 6:3, 7:5
Caroline Garcia (Francja, 19) - Zoe Hives (Australia, WC) 6:3, 6:3
Kimberly Birrell (Australia, WC) - Donna Vekić (Chorwacja, 29) 6:4, 4:6, 6:1
Andżelika Kerber (Niemcy, 2) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) 6:2, 6:3

I runda:

wtorek, 15 stycznia

Simona Halep (Rumunia, 1) - Kaia Kanepi (Estonia) 6:7(2), 6:4, 6:2
Sofia Kenin (USA) - Weronika Kudermetowa (Rosja, Q) 6:3, 3:6, 7:5
Alize Cornet (Francja) - Lara Arruabarrena (Hiszpania) 6:2, 6:2
Venus Williams (USA) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia, 25) 6:7(3), 7:6(3), 6:2
Carla Suarez (Hiszpania, 23) - Clara Burel (Francja, WC) 7:5, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina) - Samantha Stosur (Australia) 7:5, 6:2
Eugenie Bouchard (Kanada) - Shuai Peng (Chiny, WC) 6:2, 6:1
Serena Williams (USA, 16) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:0, 6:2
Timea Bacsinszky (Szwajcaria) - Daria Kasatkina (Rosja, 10) 6:3, 6:0
Natalia Wichliancewa (Rosja, Q) - Varvara Lepchenko (USA, Q) 6:7(2), 6:2, 6:4
Johanna Konta (Wielka Brytania) - Ajla Tomljanović (Australia) 7:6(4), 2:6, 7:6(7)
Garbine Muguruza (Hiszpania, 18) - Saisai Zheng (Chiny) 6:2, 6:3
Camila Giorgi (Włochy, 27) - Dalila Jakupović (Słowenia) 6:3, 6:0
Iga Świątek (Polska, Q) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:3, 3:6, 6:4
Madison Brengle (USA) - Misaki Doi (Japonia, Q) 6:4, 6:0
Karolina Pliskova (Czechy, 7) - Karolina Muchova (Czechy, Q) 6:3, 6:2

Naomi Osaka (Japonia, 4) - Magda Linette (Polska) 6:4, 6:2
Tamara Zidansek (Słowenia) - Daria Gawriłowa (Australia) 7:5, 6:3
Laura Siegemund (Niemcy) - Wiktoria Azarenka (Białoruś) 6:7(5), 6:4, 6:2
Su-Wei Hsieh (Tajwan, 28) - Stefanie Vögele (Szwajcaria) 6:2, 6:1
Qiang Wang (Chiny, 21) - Fiona Ferro (Francja) 6:4, 6:3
Aleksandra Krunić (Serbia) - Zarina Dijas (Kazachstan) 3:6, 7:5, 6:1
Bianca Andreescu (Kanada, Q) - Whitney Osuigwe (USA, WC) 7:6(1), 6:7(0), 6:3
Anastasija Sevastova (Łotwa, 13) - Mona Barthel (Niemcy) 6:3, 6:1
Elise Mertens (Belgia, 12) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:2, 7:5
Margarita Gasparian (Rosja) - Lin Zhu (Chiny, Q) 4:6, 6:2, 6:2
Anastazja Potapowa (Rosja) - Pauline Parmentier (Francja) 6:4, 7:6(5)
Madison Keys (USA, 17) - Destanee Aiava (Australia, WC) 6:2, 6:2
Shuai Zhang (Chiny) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 26) 6:2, 4:6, 6:2
Kristyna Pliskova (Czechy) - Anna Blinkowa (Rosja) 7:6(2), 2:6, 6:2
Viktoria Kuzmova (Słowacja) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 4:6, 6:4, 6:2
Elina Switolina (Ukraina, 6) - Viktorija Golubić (Szwajcaria, Q) 6:1, 6:2

poniedziałek, 14 stycznia

Petra Kvitova (Czechy, 8) - Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:3, 6:2
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Andrea Petković (Niemcy) 6:7(3), 4:3 i krecz
Belinda Bencić (Szwajcaria) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:4, 2:6, 6:3
Julia Putincewa (Kazachstan) - Barbora Strycova (Czechy, 32) 6:4, 7:6(1)
Łesia Curenko (Ukraina, 24) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) 6:4, 7:6(4)
Amanda Anisimova (USA) - Monica Niculescu (Rumunia) 7:6(3), 6:4
Katie Boulter (Wielka Brytania) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:0, 4:6, 7:6(6)
Aryna Sabalenka (Białoruś, 11) - Anna Kalinska (Rosja, Q) 6:1, 6:4
Ashleigh Barty (Australia, 15) - Luksika Kumkhum (Tajlandia) 6:2, 6:2
Yafan Wang (Chiny) - Ellen Perez (Australia, WC) 6:4, 6:0
Astra Sharma (Australia, Q) - Priscilla Hon (Australia, WC) 7:5, 4:6, 6:1
Maria Sakkari (Grecja) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 22) 6:1, 3:6, 6:2
Maria Szarapowa (Rosja, 30) - Harriet Dart (Wielka Brytania, Q) 6:0, 6:0
Rebecca Peterson (Szwecja) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:4, 6:1
Johanna Larsson (Szwecja) - Wiera Łapko (Białoruś) 7:6(5), 3:0 i krecz
Karolina Woźniacka (Dania, 3) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:3, 6:4

Sloane Stephens (USA, 5) - Taylor Townsend (USA) 6:4, 6:2
Timea Babos (Węgry) - Ons Jabeur (Tunezja) 7:6(5), 7:6(3)
Marketa Vondrousova (Czechy) - Jewgienija Rodina (Rosja) 6:3, 6:2
Petra Martić (Chorwacja, 31) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:1, 6:2
Anett Kontaveit (Estonia, 20) - Sara Sorribes (Hiszpania) 6:3, 6:2
Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Kirsten Flipkens (Belgia) 6:1, 6:1
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Monica Puig (Portoryko) 6:4, 6:3
Kiki Bertens (Holandia, 9) - Alison Riske (USA) 6:3, 6:3
Danielle Collins (USA) - Julia Görges (Niemcy, 14) 2:6, 7:6(5), 6:4
Sachia Vickery (USA) - Ysaline Bonaventure (Belgia, Q) 2:6, 6:4, 6:4
Zoe Hives (Australia, WC) - Bethanie Mattek-Sands (USA) 6:1, 6:2
Caroline Garcia (Francja, 19) - Jessika Ponchet (Francja, Q) 6:2, 6:3
Donna Vekić (Chorwacja, 29) - Kristina Mladenović (Francja) 6:2, 6:4
Kimberly Birrell (Australia, WC) - Paula Badosa (Hiszpania, Q) 6:4, 6:2
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) - Bernarda Pera (USA) 6:3, 5:7, 6:4
Andżelika Kerber (Niemcy, 2) - Polona Hercog (Słowenia) 6:2, 6:2

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: tak wygląda rywalka Karoliny Kowalkiewicz. Wow!

Czy Karolina Woźniacka obroni tytuł w Australian Open?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL