WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Naomi Osaka

Naomi Osaka nie ma żalu do Sereny Williams za finał US Open. "Ciągle ją uwielbiam"

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Po triumfie na Flushing Meadows w Nowym Jorku Naomi Osaka stała się postacią rozpoznawalną na całym świecie. Największe gazety opisują historię jej życia i kortowe sukcesy. Sporo uwagi poświęcają wydarzeniom z finału US Open 2018.

W decydującym pojedynku międzynarodowych mistrzostw USA Naomi Osaka zmierzyła się z Sereną Williams. Amerykanka walczyła o 24. wielkoszlemowe mistrzostwo, natomiast Japonka o pierwsze. Tenisistka gospodarzy zamieniła finał w farsę. Jej skandaliczne zachowanie w stosunku do sędziego Carlosa Ramosa omal nie skończyło się dyskwalifikacją. Ostatecznie Osaka wygrała cały mecz 6:2, 6:4.

Po czterech miesiącach od tamtych wydarzeń Osaka wróciła do pamiętnego finału w rozmowie z "Time". - Serena to Serena. Nie doświadczyłam jej życia. Nie mogę jej mówić, co powinna robić, ponieważ przeszła przez tak wiele rzeczy. Nie mam nic do niej. Właściwie to ciągle ją uwielbiam - powiedziała reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japonka przypomniała również, że Williams poprosiła kibiców, aby przestali buczeć i w odpowiedni sposób uhonorowali nową mistrzynię. - W idealnym śnie pewne wydarzenia ułożyłyby się tak, jak tego chcemy. Uważam za bardziej interesujące to, że w życiu nie wszystko dzieje się tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Zdarzają się niespodziewane sytuacje i mają wpływ na naszą przyszłość - stwierdziła.

Osaka jest uważana za następczynię młodszej z sióstr Williams. Nie chce jednak, aby przypisywano jej etykietkę drugiej Sereny. - Nie sądzę, aby kiedykolwiek miała istnieć druga Serena Williams. Uważam, że pozostanę sobą. Mam nadzieję, że ludzie to uszanują - powiedziała Japonka, która w I rundzie Australian Open 2019 zmierzy się we wtorek z Magdą Linette.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Rajdu Dakar" odc. 6: świetny Przygoński! Solidna jazda motocyklistów (cały odcinek)

Czy Noami Osaka wygra Australian Open 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL