Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Magda Linette WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Magda Linette

Puchar Federacji: trudne zadanie w Zielonej Górze. Dania i Rosja rywalami Polski

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Reprezentacje Danii i Rosji będą rywalami Polski w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji 2019. Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-9 lutego w Zielonej Górze.

W naszym kraju wystąpi w sumie siedem reprezentacji. 14 stycznia podzielono je na dwie grupy: czterozespołową i trzyzespołową. Tylko ich zwycięzcy powalczą o miejsce w kwietniowym barażu o Grupę Światową II. Natomiast dwie najniżej klasyfikowane ekipy zagrają o uniknięcie degradacji do Grupy II Strefy Euroafrykańskiej.

Teraz już wiadomo, że Polki czeka bardzo trudne zadanie. Ich rywalkami będą bowiem Rosjanki i Dunki. W tej pierwsze drużynie liderką jest aktualna 10. rakieta świata, Daria Kasatkina. Z kolei w drugim zespole może zagrać Karolina Woźniacka, chyba że jej sztab podejmie podczas Australian Open 2019 decyzję o rezygnacji z przyjazdu.

Kapitan reprezentacji Polski Dawid Celt postawił na czołowe singlistki naszego kraju - Magdę Linette, Magdalenę Fręch, Igę Świątek i Maję Chwalińską. Do gry nominowana została również Alicja Rosolska, która aktualnie jest 25. deblistką świata. Nie podano jeszcze planu gier na fazę grupową (6-8 lutego), ale pewne jest, że każda drużyna w naszej grupie będzie miała dzień wolny. Szczegóły na temat biletów i karnetów są dostępne tutaj.

Polska, Dania i Rosja trafiły do trzyzespołowej grupy A. Natomiast w czterozespołowej grupie B znalazły się Ukraina, Szwecja, Estonia i Bułgaria. W dniach 6-9 lutego odbędzie się również drugi turniej Grupy I Strefy Euroafrykańskiej, a jego gospodarzem została miejscowość Bath. O awans do baraży o Grupę Światową II powalczą tutaj Wielka Brytania, Serbia, Chorwacja, Węgry, Turcja, Grecja, Gruzja i Słowenia.

Składy ekip na turniej Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji 2019:
Bułgaria: Wiktoria Tomowa, Isabella Szinikowa, Gergana Topałowa, Petia Arszynkowa; kapitan Dora Rangełowa.
Dania: Karolina Woźniacka, Karen Barritza, Emilie Francati, Clara Tauson, Maria Jespersen; kapitan Jens Anker Andersen.
Estonia: Anett Kontaveit, Elena Malygina, Maileen Nuudi, Saara Orav, Valeria Gorlats; kapitan Marten Tamla.
Polska: Magda Linette, Magdalena Fręch, Iga Świątek, Maja Chwalińska, Alicja Rosolska; kapitan Dawid Celt.
Rosja: Daria Kasatkina, Anastazja Pawluczenkowa, Anastazja Potapowa, Margarita Gasparian, Natalia Wichliancewa; kapitan Igor Andriejew.
Szwecja: Rebecca Peterson, Johanna Larsson, Mirjam Bjorklund, Cornelia Lister, Caijsa Hennemann; kapitan Mattias Arvidsson.
Ukraina: Elina Switolina, Łesia Curenko, Dajana Jastremska, Marta Kostiuk, Nadia Kiczenok; kapitan Michaił Filima.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Praca Orlen Team daje efekty. "Realizują projekt blisko 20 lat. To godne podziwu"

Czy Polska awansuje do baraży o Grupę Światową II?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL