WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Rafael Nadal i Novak Djoković, finalista i mistrz Australian Open 2019

Toni Nadal skomentował finał Australian Open: Między Rafaelem a Djokoviciem nie ma takiej różnicy

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Toni Nadal, wujek i były trener Rafaela, ocenił, że między jego bratankiem a Novakiem Djokoviciem nie ma aż takiej różnicy w umiejętnościach, jaką można było zobaczyć w niedzielnym finale Australian Open 2019. - To oszukańcza odległość - podkreślił.

Finał Australian Open 2019 pomiędzy Novakiem Djokoviciem a Rafaelem Nadalem nie był wielką bitwą, jakiej spodziewało się wielu obserwatorów tenisa, lecz spektaklem jednego aktora. Serb zdominował Hiszpana i po 124 minutach rywalizacji zwyciężył 6:3, 6:2, 6:3, zdobywając 15. w karierze wielkoszlemowy tytuł.

"Oszukańcza odległość" - tak Toni Nadal, wujek i były wieloletni trener hiszpańskiego tenisisty, zatytułował opublikowany na stronie internetowej dziennika "El Pais" felieton, w którym poruszył temat niedzielnego pojedynku. W dalszej części tekstu czytamy: "Myślę, że wynik finału daje poczucie większej różnicy niż ta, jaka istnieje między nimi w rzeczywistości".

Toni podkreślił, że Djoković był za dobry dla jego bratanka. "Djoković osiągnął perfekcję. Należy mu pogratulować gry na takim poziomie. Nadal natomiast nie grał tak dobrze jak we wcześniejszej fazie turnieju".

ZOBACZ WIDEO Lewandowski dąży do doskonałości. Pudło z karnego zirytowało Polaka

"Od samego początku widzieliśmy Djokovicia gotowego do ataku i do uderzania z dużą prędkością" - kontynuował trener. "To prawda, że zagrania Rafaela nie były takie, jak w poprzednich meczach, ale każda jego próba była kontrowana jeszcze lepszym zagraniem rywala. W wielu sytuacjach dobre uderzenia mojego bratanka były jak pożywienie dla Djokovicia".

Zobacz także: Novak Djoković czuje ulgę po triumfie w Australian Open. "Przeżywanie tego wiele z ciebie zabiera"

"Nie wiem, czy istnieje jakaś taktyka przeciw tak dysponowanemu rywalowi. Może radziłbym grać więcej przez środek kortu i przedłużać wymiany. Ale nie mam pojęcia czy było to możliwe ani czy dałoby efekt. Rafael od początku sezonu przyjął taktykę polegającą na maksymalnym skracaniu wymian i był wierny tej zasadzie" - ocenił.

"Djoković był doskonały, a mój bratanek nie potrafił stawić mu czoła. Byłoby to możliwe tylko wtedy, gdyby zaprezentował swoją najlepszą wersję. Tylko w tym przypadku widzielibyśmy epicki mecz, którego oczekiwałem i którego chciałem" - dodał Toni.

Czy zgadzasz się z opinią Toniego Nadala?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL