Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dominic ThiemGetty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Dominic Thiem

Negatywne skutki Australian Open. Dominic Thiem musi odpocząć od tenisa

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Dominic Thiem ciągle odczuwa skutki kontuzji lewej nogi, której doznał podczas Australian Open. Austriak nie pomoże swojej reprezentacji w weekendowym meczu Pucharu Davisa przeciw Chile oraz nie zagra w przyszłotygodniowym turnieju ATP w Cordobie.

Występ w Australian Open 2019 był dla Dominika Thiema niczym wyjęty z koszmaru. Austriak nie dość, że pożegnał się z turniejem już w czwartym dniu, to jeszcze w meczu II rundy przeciwko Alexeiowi Popyrinowi doznał kontuzji lewej nogi.

Jak się okazuje, uraz krzyżuje najbliższe plany Thiema. Po odbytej w tym tygodniu konsultacji medycznej trener tenisisty, Guenther Bresnik, poinformował, że jego podopieczny wciąż musi odpoczywać od gry w tenisa. - Dominic potrzebuje czasu, by dojść do pełnej sprawności. Musi też odpocząć, a jedynym sposobem, by to zrobił, jest uniknięcie gry - wyjawił szkoleniowiec.

Thiem nie wystąpi w zaplanowanym w ten weekend meczu Pucharu Davisa pomiędzy reprezentacjami Austrii a Chile. Stawką spotkania będzie awans do listopadowego turnieju finałowego. Austriak wycofał się również z zawodów ATP World Tour 250 w Cordobie, które zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu. Tegoroczna edycja tej imprezy będzie pierwszą w historii i tenisista z Wiener-Neustadt miał być jej największą gwiazdą.

Zobacz także: Łukasz Kubot i Marcelo Melo powrócą do wspólnych startów. Mają wystąpić w Rotterdamie

- Dominic w tym tygodniu nie trenował. W przyszłym, po kolejnej konsultacji z lekarzem, prawdopodobnie wznowi lekkie zajęcia. Do gry pewnie powróci w turnieju w Buenos Aires (11-17 lutego - przyp. red.) - wyjaśnił Bresnik. - Dominic będzie ściskał kciuki za reprezentację Austrii i wspierał ją w swoim domu przed telewizorem - dodał trener.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 90. Urszula Radwańska: Mój cel to powrót do czołowej "30" światowego tenisa

Czy bez Dominika Thiema reprezentacja Austrii pokona Chile?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL