Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karolina Woźniacka i ojciec Piotr z trofeum za zwycięstwo w Australian Open 2018 Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka i ojciec Piotr z trofeum za zwycięstwo w Australian Open 2018

Ojciec Woźniackiej docenia Radwańską. "Polacy dopiero za kilka lat zrozumieją"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Ojciec i trener Karoliny Woźniackiej w samych superlatywach wypowiada się na temat Agnieszki Radwańskiej, która niedawno zakończyła karierę. Dodaje też, że trudno do niej porównywać Igę Świątek.

W listopadzie zeszłego roku Agnieszka Radwańska poinformowała o zakończeniu sportowej kariery. Na kortach wygrała 20 turniejów głównego cyklu, była triumfatorką singapurskich Mistrzostw WTA i wiceliderką rankingu WTA. Mimo to, w Polsce nie brakuje krytyków, którzy zarzucają jej brak wielkoszlemowego tytułu. 

Najlepszą polską tenisistkę docenił ojciec i trener duńskiej zawodniczki polskiego pochodzenia, Karoliny Woźniackiej, który rozmawiał z dziennikarzem sport.pl Dominikiem Senkowskim. - Myślę, że Polacy dopiero za kilka lat zrozumieją, że naprawdę mieli zawodniczkę klasy światowej i przez wiele lat mogli jej kibicować. Wiem, że trochę krytyki wylewało się czasem na Iśkę, ale zawsze tak jest u kibiców - przyznał w wywiadzie Piotr Woźniacki.

Tuż po zakończeniu kariery przez Radwańską w turnieju wielkoszlemowym zadebiutowała Iga Świątek, która przeszła kwalifikacje i pierwszą rundę Australian Open. 17-latka już jest określana jako następczyni Radwańskiej. Ojciec Woźniackiej przestrzega jednak przed takim porównywaniem. - To dwa różne typy tenisa. Zawsze tak jest, że dziennikarze i kibice chcą porównywać, by mieć za kogo trzymać kciuki (...) Daj Bóg, żeby Idze udało się osiągnąć podobnie dużo - stwierdził były zawodowy piłkarz. 

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica określił cel na sezon 2019. "Zawsze byłem kiepski w obietnicach"

- Dziewczyna ma potencjał. Jest odważna, ambitna, umie się zachować - tak Woźniacki wypowiedział się na temat Świątek. 

Radwańska na razie przygotowuje się do występów w rozrywkowym programie "Taniec z Gwiazdami", ale ma już pewne plany na przyszłość, również związane ze sportem. Z kolei Świątek, wraz z innymi reprezentantkami, w środę rozpocznie rywalizację w turnieju Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Federacji 2019. Polki zagrają w dniach 6-9 lutego z Rosją i Danią.

Czy Iga Świątek odniesie większe sukcesy od Agnieszki Radwańskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • krnąbrny drwall Zgłoś
  Nie za kilka lat, a już w chwili podjęcia przez A.R. ostatecznej decyzji Polacy (w zdecydowanej większości) wiedzieli, że karierę zakończyła zawodniczka klasy światowej, której przez
  Czytaj całość
  wiele lat mogliśmy kibicować. Za kilka lat zrozumieją to notoryczni krytykanci Agnieszki, ale i tak się do tego nigdy nie przyznają, musieliby przedtem posypać głowy popiołem.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL