Najnowsze Wyniki/Kalendarz
David Goffin Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: David Goffin

Zostawił Filipa Krajinovicia dla Davida Goffina. Thomas Johansson trenerem Belga

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Po miesiącu poszukiwań David Goffin ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca. Belg będzie teraz pracował z Thomasem Johanssonem, który jeszcze parę tygodni był opiekunem Filipa Krajinovicia.

W połowie lutego Thomas Johansson ogłosił, że kończy trzymiesięczną współpracę z Filipem Krajinoviciem. Serb miał nadzieję, że triumfator Australian Open 2002 poprawi jego grę na tyle, że będzie możliwa walka o wyższe cele. - Będziemy razem pracować, dążąc do spełnienia moich marzeń o zostaniu światowym numerem 1. Czuję, że jestem wystarczająco dobry, aby to osiągnąć - mówił na początku grudnia.

Ale Johansson nie chciał już być opiekunem Krajinovicia. Jako oficjalny powód rozstania podał sprawy rodzinne. Niektóre media szybko jednak wykryły, że Szwed negocjuje z obozem Davida Goffina. Przez jakiś czas temu zaprzeczano. Dopiero w środę notowany obecnie na 21. miejscu w rankingu ATP Belg ogłosił, że były siódmy tenisista świata został jego szkoleniowcem.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ogłosić to, że Thomas Johansson i ja znów pracujemy razem. Zaczniemy współpracę w Indian Wells i już nie mogę się tego doczekać - napisał na Twitterze Goffin, który podczas Australian Open 2019 rozstał się z Thierrym van Cleemputem. Belgijski szkoleniowiec był ostatnio na okresie próbnym u Simony Halep, lecz Rumunka nie zdecydowała się go zatrudnić.

Zobacz także:
Juan Martin del Potro musi odpocząć od tenisa
Maria Szarapowa przeszła niewielką operację

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Piątek szokuje. "W jednej akcji potrafi trafić dwa razy"

Czy David Goffin wróci w 2019 roku do Top 10?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL