Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chris KermodeGetty Images / Jason McCawley / Na zdjęciu: Chris Kermode

Chris Kermode nie będzie już prezesem ATP. Tak zdecydowali tenisiści

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Chris Kermode dokończy obecną kadencję, ale nie będzie już dłużej prezesem zarządu ATP. Przedstawiciele tenisistów uznali, że Brytyjczyk straci swoją funkcję pod koniec 2019 roku.

Chris Kermode piastuje stanowisko prezesa zarządu ATP od 2014 roku. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zawodów w Queen's Clubie oraz dyrektora zarządzającego Finałów ATP World Tour. Nad jego losem tenisiści dyskutowali przez kilka ostatnich miesięcy. Vasek Pospisil napisał podczas Australian Open 2019 list, w którym wyznał, że Brytyjczyk nie interesował się losem graczy, a jedynie sprawami turniejów (więcej tutaj).

Ten zarzut jest zaskakujący, ponieważ za prezesury Kermode'a wzrosła pula nagród poszczególnych zawodów. Do tego 54-latek doprowadził do zrealizowania kilka ciekawych projektów, takich jak Finały Next Gen ATP czy Puchar ATP. Władze poinformowały również, że nastąpił wzrost oglądalności i zainteresowania męskim tenisem.

Mimo tego zasiadający w zarządzie przedstawiciele tenisistów (Justin Gimelstob, David Egdes, Alex Inglot) byli przeciwni przedłużeniu prezesury Kermode'a. Samo środowisko graczy było w tej sprawie podzielone, ale wszystko wskazuje na to, że kierujący Radą Zawodniczą Novak Djoković doprowadził do zakończenia działalności Brytyjczyka. Serb rozmawiał o tym z dziennikarzami, ale nie wydał jednoznacznego komunikatu odnośnie swojej roli.

- To był zaszczyt pełnić funkcję dyrektora zarządzającego i prezesa ATP od 2014 roku. Jestem bardzo dumny z tego, co w tym czasie osiągnęliśmy. Pragnę podziękować wszystkim w ATP, zawodnikom i turniejom za okazane wsparcie. Do końca swojej kadencji będę pracował z pełnym zaangażowaniem, a całej organizacji życzę sukcesów w przyszłości - powiedział Kermode po czwartkowym głosowaniu, które miało miejsce w Indian Wells.

Zobacz także:
Indian Wells: nie będzie meczu braci Zverevów w II rundzie
Puchar Davisa: Grecy ugoszczą polskich tenisistów w Atenach

ZOBACZ WIDEO: HME Glasgow 2019. Piotr Lisek: Polska skokami stoi!

Czy Chris Kermode powinien pozostać na stanowisku prezesa ATP na kolejną kadencję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL