WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime

Trener Augera-Aliassime'a przed meczem z Hurkaczem. "Felix ma ogromny potencjał"

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
- Dla Feliksa każde doświadczenie zdobyte na tym poziomie jest czymś pozytywnym - mówi trener Frederic Fontang. W niedzielę jego podopieczny Felix Auger-Aliassime zmierzy się z Hubertem Hurkaczem w III rundzie Miami Open 2019.

- Na pewno każdy widział, że Felix ma ogromny potencjał. Ciągle jednak jest trochę pracy do wykonania. Ważne jest to, że zbiera doświadczenie w turniejach takich jak ten w Miami. W zeszłym roku startował w imprezach głównego cyklu, ale był to jego pierwszy raz. Od początku tego sezonu czuje się pewniej w szatni i na korcie, dlatego jest w stanie dobrze się zaprezentować -powiedział Frederic Fontang, który razem z Guillaume'em Marksem opiekuje się 18-letnim Kanadyjczykiem.

Felix Auger-Aliassime jest najmłodszym tenisistą w Top 100 rankingu ATP. Jak charakteryzuje swój tenis? - Staram się mieć kompletną grę. Jak na swój wzrost potrafię bardzo dobrze serwować. Potrafię grać zza linii końcowej, ale także ruszać do przodu. Myślę, że główną rzeczą, którą udało mi się poprawić w ostatnich miesiącach, jest umiejętność kończenia piłek przy siatce - wyznał urodzony w Montrealu zawodnik.

Z tą opinią zgadza się trener, który prowadzi Kanadyjczyka już trzeci sezon. - To bardzo ważne, że gra agresywnie i potrafi ruszyć do siatki. Dysponuje ku temu odpowiednią bronią. Ważne jest, aby posiadać takie umiejętności, grać dobrze na każdej nawierzchni i starać się wywrzeć presję na przeciwniku.

Zobacz także:
Hubert Hurkacz podziękował fanom za wsparcie
Roger Federer uniknął powtórki sprzed roku

W niedzielę Auger-Aliasime spotka się z Hubertem Hurkaczem w meczu III rundy Miami Open 2019. Zwycięzca niemal na pewno zadebiutuje w Top 50 rankingu ATP. - Dla Feliksa każde doświadczenie zdobyte na tym poziomie jest czymś pozytywnym. Zamierza wyjść na kort i walczyć o zwycięstwo - zakończył Fontang.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 90. Urszula Radwańska: Mój cel to powrót do czołowej "30" światowego tenisa

Kto wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL