Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paolo Lorenzi, mistrz Sopot Open 2018 w grze pojedynczej Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Paolo Lorenzi, mistrz Sopot Open 2018 w grze pojedynczej

Turniej Sopot Open z większą pulą nagród. Tenisiści zagrają na przełomie lipca i sierpnia

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Tegoroczny Sopot Open znów odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. Już teraz pewne jest, że tenisiści powalczą o większą liczbę punktów i większe pieniądze.

Pierwsza edycja Sopot Open przyciągnęła na trybuny wielu fanów tenisa. Zwycięzcą turnieju singla został Włoch Paolo Lorenzi, zaś po tytuł w deblu sięgnęli Mateusz Kowalczyk i Szymon Walków. Dyrektor zawodów, były utytułowany reprezentant Polski Mariusz Fyrstenberg, dokłada wszelkich starań, aby uczestnicy imprezy mieli jak najlepsze warunki. Zeszłoroczny Sopot Open odbył się na kortach gdyńskiej Arki, ale organizatorzy bardzo chcą, aby tenisiści mogli w końcu zaprezentować się w Sopocie.

W sezonie 2019 turniej Sopot Open odbędzie się w dniach 29 lipca - 4 sierpnia. Pula nagród została zwiększona z 64 tys. do 92 tys. euro. Tym samym w obowiązującej od tego roku pięciostopniowej skali trójmiejskie zawody stały się challengerem kategorii 100. Oznacza to, że jego triumfator otrzyma 100 punktów do rankingu ATP, a nie 90, jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie. Dzięki temu Sopot Open będzie największym challengerem rozgrywanym w tym czasie w Europie, ponieważ imprezy w Segowii i Libercu będą miały mniejszą pulę nagród.

Przypomnijmy, że z początkiem 2019 roku wprowadzono wiele zmian w organizacji turniejów ATP Challenger Tour. Zwiększono pule nagród, a drabinki singla liczą od teraz 48 graczy, przy czym 16 ma w I rundzie wolny los. Eliminacje zostały zmniejszone do zaledwie jednej fazy, z której awans do głównej drabinki uzyskuje dwóch singlistów. Dzięki temu imprezy rozpoczynają się w poniedziałek, a kończą w niedzielę, co ułatwia zawodnikom planowanie kolejnych startów.

Zobacz także:
Tenisiści z "Wielkiej Trójki" inspiracją Denisa Shapovalova
Zmiany w formacie rozgrywania meczów podczas igrzysk olimpijskich

ZOBACZ WIDEO Serie A: Dobre wejście Recy! Atalanta pokonała Parmę [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy wybierasz się na Sopot Open 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.
PRZEJDŹ NA WP.PL