Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Andy Lyons / Na zdjęciu: Anna Karolina Schmiedlova

WTA Bogota: Schmiedlova rozpoczęła walkę o obronę tytułu. Haddad Maia lepsza od Siegemund

Broniąca tytułu Anna Karolina Schmiedlova pokonała Ysaline Bonaventure w I rundzie turnieju WTA International w Bogocie. Beatriz Haddad Maia wyeliminowała Laurę Siegemund.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 66) to triumfatorka turnieju w Bogocie z ubiegłego sezonu. Na początek Słowaczka pokonała 6:2, 6:4 Ysaline Bonaventure (WTA 122). W drugim secie tenisistka z Bratysławy wróciła z 2:4. W ciągu 93 minut obie zawodniczki miały po 12 break pointów. Schmiedlova cztery razy oddała podanie, a sama uzyskała siedem przełamań. Bonaventure popełniła dziewięć podwójnych błędów.

Kolejną rywalką Schmiedlovej będzie Beatriz Haddad Maia (WTA 165), która wygrała 6:2, 7:5 z Laurą Siegemund (WTA 99). W drugim secie Brazylijka od 2:5 zdobyła pięć gemów z rzędu. W trwającym 92 minuty meczu odparła trzy z czterech break pointów. Niemka popełniła osiem podwójnych błędów. Haddad Maia w Bogocie zdobyła dwa tytuły w deblu (2015, 2017).

Varvara Lepchenko (WTA 151) pokonała 6:3, 6:1 Elicę Kostową (WTA 227). W ciągu 68 minut Amerykanka obroniła pięć z sześciu break pointów i zdobyła 28 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie zmierzy się z Amandą Anisimovą (WTA 76), która wygrała 4:6, 6:3, 6:2 z Sabiną Lisicką (WTA 298). W trwającym 92 minuty meczu Niemka zaserwowała 10 asów, ale wykorzystała tylko trzy z 10 break pointów i pięć razy została przełamana.

Jasmine Paolini (WTA 187) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:4 Francescę di Lorenzo (WTA 172). Włoszka wróciła z 2:4 w trzeciej partii. W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu wykorzystała pięć z 13 break pointów i zdobyła o 13 punktów więcej od Amerykanki (90-77).

Maria Camila Osorio Serrano (WTA 438) pokonała 6:4, 6:4 Conny Perrin (WTA 144). Kolumbijka zamieniła na przełamanie sześć z 14 okazji. Było to drugie starcie tych tenisistek w Bogocie. W 2016 roku w kwalifikacjach lepsza okazała się Szwajcarka.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)