Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agnieszka Radwańska Newspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Radwańska i Fibak uhonorowani. Otworzono Aleję Gwiazd Tenisa w Krakowie

Karol Wasiek
Karol Wasiek
W Krakowie otworzono Tauron Aleję Gwiazd Tenisa. Uhonorowano sześcioro tenisistów - m.in. Agnieszkę Radwańską i Wojciecha Fibaka. Oboje odsłonili swoje tablice z brązu z odciskami dłoni.

Na Bulwarach Wiślanych w Krakowie otworzono Tauron Aleję Gwiazd Tenisa. Wybór miejsca jest nieprzypadkowy. Kraków jest historycznie związany z tą dyscypliną sportu.

Barwy AZS-u Kraków reprezentowała największa polska tenisistka okresu przedwojennego, finalistka Wimbledonu 1937, US Open 1937, Roland Garrosa 1939 Jadwiga Jędrzejowska. Ona i Ignacy Tłoczyński zostali pośmiertnie uhonorowani.

To pierwszy taki projekt w Polsce poświęcony tenisowi. Jego celem jest popularyzacja tego sportu i przybliżenie najbardziej zasłużonych zawodników. Na otwarciu pojawiło się sporo znakomitości ze świata tenisa. Swoje tablice z  brązu z odciskami dłoni odsłonili Agnieszka Radwańska, Wojciech Fibak, Magdalena Grzybowska i Mariusz Fyrstenberg.


- Na krakowskich kortach spędzałam mnóstwo godzin, przebiegłam sporą liczbę kilometrów na tym boisku. Cieszę się, że powstała taka Aleja Gwiazd, na której możemy pomieścić pamięć o polskim tenisie - powiedziała Radwańska, która w zeszłym roku ogłosiła decyzję o zakończeniu kariery.

To najwybitniejsza polska tenisistka. W swojej zawodowej karierze wygrała 20 zawodów głównego cyklu. Krakowianka była wiceliderką rankingu WTA. Do jej największych sukcesów zaliczany jest triumf w Mistrzostwach WTA 2015 oraz finał Wimbledonu 2012.

Zobacz także: Stefano Terazzino podziękował Agnieszce Radwańskiej. "Kobieta z klasą i godnością"

Zobacz także: ATP Houston: pierwszy tytuł Christiana Garina. Chile po dziesięciu latach ma mistrza w głównym cyklu

ZOBACZ WIDEO Wielkie emocje i awantura po meczu! AC Milan pokonał Lazio Rzym [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Agnieszka Radwańska skończyła karierę sportową w odpowiednim momencie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL