WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev, triumfator Finałów ATP World Tour 2018

Finały ATP World Tour opuszczą Londyn. W 2021 roku turniej przeniesie się do Turynu

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Mogąca pomieścić ponad 12 tys. widzów hala Pala Alpitour będzie gospodarzem Finałów ATP World Tour w latach 2021-2025. Turyn zostanie tym samym 15. miastem-organizatorem kończącego sezon turnieju Masters.

Od 2009 do 2020 roku Finały ATP World Tour będą rozgrywane w londyńskiej O2 Arenie. W sezonie 2021 po raz pierwszy w 50-letniej historii zawitają do Włoch. Najlepszych singlistów i deblistów świata ugości stolica Piemontu. W Turynie pula nagród osiągnie rekordowe 14,5 mln dolarów.

- Sukces Finałów ATP World Tour ma kluczowe znaczenie dla kondycji ATP i wierzymy, że Turyn posiada wszystkie składniki, aby wznieść turniej na nowe wyżyny i kontynuować jego rozwój po udanym 12-letnim okresie w Londynie, którego koniec nadejdzie w 2020 roku. Chciałbym przy okazji podziękować wszystkim naszym partnerom w Londynie, w szczególności AEG, oraz fanom, którzy przyczynili się do tego, że zawody rozgrywane w hali O2 Arena okazały się sukcesem - powiedział prezes ATP, Chris Kermode.

- Finały ATP World Tour to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w cyklu ATP. To turniej, który w swojej historii wielokrotnie zmieniał lokalizację, dlatego cieszymy się, że od 2021 roku zawita do Turynu. Do tego czasu pozostały jeszcze dwa lata, ale jestem przekonany, że tenisiści będą zachwyceni móc tam rywalizować. Mam nadzieję, że także będę częścią tej imprezy - wyznał Novak Djoković, aktualny lider rankingu ATP i przewodniczący rady zawodniczej.

W obecnym turnieju Masters bierze udział ośmiu najlepszych singlistów i ośmiu najlepszych deblistów sezonu. Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 10-17 listopada w londyńskiej O2 Arenie.

Zobacz także:
Barcelona: nieudany dzień braci Zverevów
Barcelona: wieczór jednoręcznych bekhendów

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Kosmiczny mecz w Lidze Mistrzów i kontrowersje przy użyciu VAR-u?

Czy wybór Turynu to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL