Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agnieszka Radwańska Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska niedoceniona w Krakowie. Nie będzie honorową obywatelką miasta

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska nie otrzyma tytułu honorowej obywatelki Krakowa. Podczas środowego głosowania kandydatura utytułowanej tenisistki nie uzyskała rekomendacji komisji głównej rady miasta.

Podczas jednej kadencji rada miasta może przyznać cztery tytuły honorowego obywatela Krakowa. W środę pozytywnie rozpatrzono kandydaturę kardiochirurga prof. Antoniego Dziatkowiaka, natomiast nie zgodzono się, aby rada głosowała nad kandydaturą Agnieszki Radwańskiej. Utytułowana polska tenisistka nie uzyskała poparcia minimum 8 z 14 osób zasiadających w komisji głównej.

O sprawie poinformował wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Michał Drewnicki. "Dla mnie to niepojęte! Radni Jacka Majchrowskiego oraz radni klubu Platforma. Nowoczesna-Koalicja Europejska (dwóch się wstrzymało, reszty nie było) nie poparli uhonorowania Agnieszki Radwańskiej jako Honorowego Obywatela Krakowa. Pomysł upadł. 'Bo za młoda...'." - napisał na Facebooku.

W trakcie dyskusji nad kandydaturą Radwańskiej wysuwano różne argumenty. Według części radnych nasza tenisistka nie wypromowała wystarczająco Krakowa podczas swoich występów na światowych kortach. Niektórzy zwrócili także uwagę na polityczne zaangażowanie rodziny zawodniczki, w szczególności na poglądy Roberta Radwańskiego.

Po raz kolejny osoba Agnieszki Radwańskiej stała się obiektem sporu politycznego i z tego powodu nie otrzyma tytułu honorowej obywatelki Krakowa. Była wiceliderka rankingu WTA i 20-krotna mistrzyni zawodów WTA dopiero co odsłoniła na Bulwarach Wiślanych swoją dłoń w ramach Tauron Alei Gwiazd Tenisa. 21 maja w Tauron Arenie Kraków odbędzie się jej benefis.

Zobacz także:
Stambuł: Carla Suarez za burtą
Simona Halep wycofała się z turnieju w Stuttgarcie

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Rasistowski skandal w Gdańsku! "Powinniśmy piętnować takie zachowanie a nie robimy kompletnie nic"

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • sekup Zgłoś
  Agnieszka Radwańska bez wątpienia należy do osób uczciwych, które nie kradną, nie oszukują i nie dają fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu. Nieuczciwością z jej strony
  Czytaj całość
  byłoby zatem promowanie jednego z najbardziej zanieszczyszczonych miast w Europie. Kraków, miasto znajdujące się pod patronatem UNESCO emituje corocznie do atmosfery taką ilość pyłów, dymów i spalin, że nawet stare budowle, tudzież pare szacownych trumien mogące znieść dużo w swoim trwałym i cierpliwym przenoszeniu świadectw historycznych do kolejnych pokoleń, jest zagrożonych niszczącym działaniem frakcji unoszących się w krakowskim powietrzu. Czy Świat, doskonale orientujący się w polskich realiach ignoruje sygnały i raporty różnego rodzaju służb, nawet tych specjalnych, o niezdrowych warunkach panujących w jednym z najpiękniejszych miast globu? Nie ignoruje, wręcz przeciwnie, omija szerokim łukiem a światowa młodzież przybywająca do tenkraju tłumnie pod troskliwą opieką uzbrojonych w broń palną agentów Mossadu, woli szcz@ć na ruiny krematorium w Auschwitz niż oddawać mocz na krakowskich Plantach.(Tu mała dygresja wyjaśniająca co to jest Świat. Świat to Israel i USA). Czy zatem w tym uwrażliwionym na wszelką niepoprawność Świecie można promować syf bez narażenia się na szyderstwo, szczególnie gdy miałaby to robić Agnieszka Radwańska????!!!Never! Jacek Majchrowski, który rządzi Krakowem od 16 lat nie widzi problemu. A czemu miałby widzieć jakikolwiek problem ten czerwony p@jąk? Ten człowiek, pochodzący nomen omen z Czerwonego Zagłębia jest przzwyczajony, wyssał z mlekiem matki ścieki górniczo-hutniczego miasta i jemu to nie przeszkadza. A być może nawet pomaga żyć?! Tak jak górnikom z kawału Masztalskiego którzy pojechali na wczasy nad morze. Musieli oddychać spalinami z rury wydechowej by nie zabiła ich morska bryza.Jakie jest resume? Mieszkańcy Krakowa z jakiś tajemniczych przyczyn nie zmieniają swojego włodarza, być może chcą, ale jest tak jak w totalitaryzmie, nie ważne kto głosuje ale kto liczy głosy.A w Krakowie od lat głosy liczy sekta postkomunistyczna. Może więc dobrze się stało, że Agnieszka nie została wybrana przez tych totalniaków, bo przez przyjęcie tego zaszczytu, potwierdziłaby niejako prawo do rządzenia przez tę kastę królewskim miastem.
  • speed01 Zgłoś
   C E N Z U R A na SP/WP! Dlaczego usunięto mój komentarz??? Gdzie wolność słowa??? Czy to jest jeszcze wolny, demokratyczny kraj? Platforma albo Biedroń chyba jeszcze nie rządzą!!!
   • grolo Zgłoś
    "dopiero co odsłoniła na Bulwarach Wiślanych swoją dłoń w ramach Tauron Alei Gwiazd Tenisa." .... - majstersztyk :))
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL