WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska niedoceniona w Krakowie. Nie będzie honorową obywatelką miasta

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska nie otrzyma tytułu honorowej obywatelki Krakowa. Podczas środowego głosowania kandydatura utytułowanej tenisistki nie uzyskała rekomendacji komisji głównej rady miasta.

Podczas jednej kadencji rada miasta może przyznać cztery tytuły honorowego obywatela Krakowa. W środę pozytywnie rozpatrzono kandydaturę kardiochirurga prof. Antoniego Dziatkowiaka, natomiast nie zgodzono się, aby rada głosowała nad kandydaturą Agnieszki Radwańskiej. Utytułowana polska tenisistka nie uzyskała poparcia minimum 8 z 14 osób zasiadających w komisji głównej.

O sprawie poinformował wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Michał Drewnicki. "Dla mnie to niepojęte! Radni Jacka Majchrowskiego oraz radni klubu Platforma. Nowoczesna-Koalicja Europejska (dwóch się wstrzymało, reszty nie było) nie poparli uhonorowania Agnieszki Radwańskiej jako Honorowego Obywatela Krakowa. Pomysł upadł. 'Bo za młoda...'." - napisał na Facebooku.

W trakcie dyskusji nad kandydaturą Radwańskiej wysuwano różne argumenty. Według części radnych nasza tenisistka nie wypromowała wystarczająco Krakowa podczas swoich występów na światowych kortach. Niektórzy zwrócili także uwagę na polityczne zaangażowanie rodziny zawodniczki, w szczególności na poglądy Roberta Radwańskiego.

Po raz kolejny osoba Agnieszki Radwańskiej stała się obiektem sporu politycznego i z tego powodu nie otrzyma tytułu honorowej obywatelki Krakowa. Była wiceliderka rankingu WTA i 20-krotna mistrzyni zawodów WTA dopiero co odsłoniła na Bulwarach Wiślanych swoją dłoń w ramach Tauron Alei Gwiazd Tenisa. 21 maja w Tauron Arenie Kraków odbędzie się jej benefis.

Zobacz także:
Stambuł: Carla Suarez za burtą
Simona Halep wycofała się z turnieju w Stuttgarcie

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Rasistowski skandal w Gdańsku! "Powinniśmy piętnować takie zachowanie a nie robimy kompletnie nic"

na Facebooku.

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL