Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicole GibbsGetty Images / Chaz Niell/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Nicole Gibbs

Nicole Gibbs walczy z chorobą nowotworową. Opuści Rolanda Garrosa

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Nicole Gibbs poinformowała, że zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową. Amerykańska tenisistka podda się leczeniu, ale chce zdążyć na eliminacje do Wimbledonu 2019.

U Nicole Gibbs wykryto raka gruczołów ślinowych. Doszło do tego podczas rutynowej wizyty u dentysty. Za zgodą lekarzy tenisistka zagrała jeszcze kilka turniejów na amerykańskiej mączce, ale teraz przejdzie operację i czeka ją kilka tygodni przerwy od kortów.

- Na szczęście prognozy są dobre, a mój chirurg jest przekonany, że operacja okaże się wystarczającym zabiegiem. Jestem na nią umówiona w najbliższy piątek. Moim celem jest powrót na eliminacje do Wimbledonu. Powiedziano mi, że rehabilitacja potrwa od 4 do 6 tygodni - poinformowała tenisistka w mediach społecznościowych.

To oznacza, że 26-latka nie zagra w najbliższych turniejach na ceglanej mączce i opuści eliminacje do Rolanda Garrosa 2019. Gibbs zajmuje obecnie 116. miejsce w rankingu WTA.

Zobacz także:
Niecodzienna sytuacja w finale turnieju w Madrycie
Rzym: Serena Williams wraca do gry

ZOBACZ WIDEO: Sektor Gości 108: Marek Szkolnikowski: W TVP Sport chcemy pokazać widzom wszystko, co najważniejsze [cały odcinek]

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL