Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dominic ThiemGetty Images / Burak Akbulut/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Dominic Thiem

Układ się wypalił. Koniec współpracy Dominika Thiema z Guenterem Bresnikiem

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Dominic Thiem na każdej płaszczyźnie zakończył współpracę z Günterem Bresnikiem. Austriacki trener i menedżer prowadził karierę finalisty Rolanda Garrosa 2018 przez ostatnie 17 lat.

O tym, że stosunki Dominika Thiema z Günterem Bresnikiem nie układają się należycie, mówiono już od dawna. W lutym Austriak poleciał do Amerykanki Południowej z Nicolasem Massu. Następnie były czołowy chilijski tenisista przyczynił się do triumfu 25-latka w Indian Wells, gdzie sięgnął po premierowe trofeum rangi ATP Masters 1000.

Thiem potrzebował nowego spojrzenia na swój tenis i takie dał mu Massu. W takich okolicznościach zbędna okazała się osoba Bresnika. Doświadczony szkoleniowiec najpierw przestał być trenerem aktualnego czwartego tenisisty świata, a teraz, po 17 latach współpracy, także jego menedżerem.

Ojciec Thiema, Wolfgang, potwierdził w rozmowie z austriackimi mediami, że separacja trwała już od kilku tygodni. - Ten związek był martwy, co obciążało Dominika - powiedział. Bresnik podziękował tenisiście, że był częścią jego zawodowej podróży. Zadeklarował także, że w razie potrzeby może służyć w charakterze doradczym.

Thiem podjął już decyzję, że jego nowym menedżerem będzie Herwig Straka. To dyrektor halowych zawodów ATP World Tour 500 w Wiedniu i osoba zasiadająca w zarządzie ATP jako przedstawiciel turniejów głównego cyklu.

Zobacz także:
Wimbledon: Hurkacz i Linette pewni startu. Świątek musi czekać
Radwańska odznaczona medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Dariusz Mioduski zaskoczył wypowiedzią. "To zaklinanie rzeczywistości"

Czy Dominic Thiem osiągnie finał Rolanda Garrosa 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL