WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek

Roland Garros. Niespodziewana decyzja ojca Igi Świątek. Zerwał kontrakt z agencją menedżerską WSG

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Iga Świątek znakomicie spisuje się na francuskich kortach podczas Rolanda Garrosa. Tymczasem ojciec polskiej tenisistki zdecydował się zerwać kontrakt z agencją menedżerską Warsaw Sports Group. Tomasz Świątek wytłumaczył powody takiej decyzji.

- Pewne rzeczy można było załatwić dużo lepiej i mówię tutaj o pozyskiwaniu sponsorów. Niestety przyhamowaliśmy - podkreślił dla "Super Expressu".

Dziennikarze poprosili także o komentarz przedstawicieli agencji Warsaw Sports Group. - Potwierdzam, że wpłynęło pismo wypowiadające umowę. Analizuje ją nasza kancelaria prawna. Jesteśmy bardzo zaskoczeni - powiedział Artur Bochenek, kierownik agencji WSG cytowany przez "Super Express".

Sam ojciec Igi Świątek wyraził nadzieję, że kontrakt zostanie rozwiązany za porozumieniem stron i nie dojdzie do procesu sądowego. Gdyby jednak do tego doszło, to Tomasz Świątek zadeklarował, że będzie zajmował się całą sprawą, tak żeby córka w pełni mogła skupić się na grze w tenisa. 

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Liverpool - Tottenham. Kto wygra Ligę Mistrzów? Głosy ekspertek podzielone

Czytaj także: Świątek siódmą Polką w historii w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa

Na razie agencja menedżerska nie wykonuje nerwowych ruchów. We Francji z Igą Świątek jest cały sztab szkoleniowy (trener, fizjolog i psycholog), opłacany przez Warsaw Sports Group. 

Kontrakt, który zerwał Tomasz Świątek, podpisali rodzice polskiej tenisistki w imieniu córki. Iga Świątek nie mogła tego zrobić, gdyż jest niepełnoletnia (w piątek skończy 18 lat). Gdy rodziców nie było stać na finansowanie kariery córki, robiła to właśnie agencja menedżerska.

W tegorocznej edycji French Open Iga Świątek dotarła już do III rundy. W czwartek Polka nie miała problemów z pokonaniem Chinki Qiang Wang (6:3, 6:0). Po francuskim turnieju warszawianka na pewno awansuje do czołowej "100" rankingu WTA. O 1/8 finału French Open 2019 Świątek powalczy z mistrzynią olimpijską Portorykanką Monicą Puig.

Czytaj także: Iga Świątek skomentowała swój awans do III rundy Rolanda Garrosa 2019

na Facebooku.

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL