Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Roland Garros: Alexander Zverev znów męczył się z Dusanem Lajoviciem. Teraz zagra z Fabio Fogninim

Rafał Smoliński
Alexander Zverev podobnie jak w 2018 roku potrzebował pięciu setów, aby pokonać Dusana Lajovicia na kortach Rolanda Garrosa. Niemiec powalczy w poniedziałek o ćwierćfinał międzynarodowych mistrzostw Francji z Fabio Fogninim.

W II rundzie ubiegłorocznej edycji paryskiego turnieju Alexander Zverev przegrywał z Dusanem Lajoviciem już 1-2 w setach, ale w świetnym stylu odwrócił losy spotkania. Tym razem panowie spotkali się na etapie III rundy i ponownie rozegrali pięć partii. Oznaczony piątym numerem Niemiec zwyciężył ostatecznie 6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2 i dzięki temu jest o krok od wyrównania najlepszego wyniku w Wielkim Szlemie. Jak na razie tylko raz osiągnął ćwierćfinał, a miało to miejsce w sezonie 2018 właśnie na kortach Rolanda Garrosa. Wówczas lepszy od niego był Austriak Dominik Thiem.

Gdy w pierwszym secie sobotniego pojedynku Zverev wygrał ze stanu 2:4 cztery gemy z rzędu, wydawało się, że sytuacja jest opanowana i nie będzie nerwów. Tym bardziej że w drugiej partii Niemiec zwyciężył już zdecydowanie. Tymczasem w trzeciej odsłonie tenisista z Hamburga zaczął rozdawać prezenty i jako jedyny stracił serwis. Z kolei w czwartej partii jego gra rozregulowała się i Lajović przełamał aż trzykrotnie. Sasza obudził się jednak w kluczowym momencie piątego seta, gdy wygrał od stanu po 2 cztery gemy z rzędu i po ponad trzech godzinach zameldował się w 1/8 finału.

Przeciwnikiem Zvereva w poniedziałkowym pojedynku IV rundy międzynarodowych mistrzostw Francji będzie rozstawiony z "dziewiątką" Fabio Fognini. Włoch pokonał w sobotę Hiszpana Roberto Bautistę 7:6(5), 6:4, 4:6, 6:1. Triumfator zawodów w Monte Carlo nie miał łatwego zadania, bowiem niemal w każdym secie przegrywał ze stratą przełamania. Dopiero w czwartej partii wyraźnie zdystansował rywala i zasłużenie zameldował się w 1/8 finału. Teraz Fognini ma szansę powtórzyć swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie. W 2011 roku był w ćwierćfinale Rolanda Garrosa, ale nie wyszedł do pojedynku z Serbem Novakiem Djokoviciem.

Rafael Nadal stracił seta z Davidem Goffinem

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 42,6 mln euro
sobota, 1 czerwca

III runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 5) - Dusan Lajović (Serbia, 30) 6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2
Fabio Fognini (Włochy, 9) - Roberto Bautista (Hiszpania, 18) 7:6(5), 6:4, 4:6, 6:1