Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dominic Thiem, finalista Rolanda Garrosa 2019PAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: Dominic Thiem, finalista Rolanda Garrosa 2019

Trener Thiema uważa, że Austriak zostanie sukcesorem Rafaela Nadala. "Dominic wygra Rolanda Garrosa"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Nicolas Massu, trener Dominika Thiema, uważa, że jego podopieczny w przyszłości wygra Rolanda Garrosa. - Myślę, że to się wydarzy. Jest na to gotowy. Ma czas, możliwości, jest młody, lecz już doświadczony - mówił Chilijczyk.

Dominic Thiem w ostatnich latach stał się jednym z czołowych specjalistów od gry na kortach ziemnych. Austriak ma już w dorobku cztery zwycięstwa na mączce nad królem tej nawierzchni Rafaelem Nadalem (więcej ma jedynie Novak Djoković - siedem) i w czterech minionych latach dochodził co najmniej do półfinałów wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Wciąż jednak nie może zdobyć wymarzonego tytułu w Paryżu.

- Dominic jest tenisistą o ogromnym talencie i potencjale, a także wielkim profesjonalistą i wspaniałym człowiekiem - mówił trener Austriaka, Nicolas Massu, cytowany przez portal puntodebreak.com. - Fakty są takie, że w czterech minionych edycjach Rolanda Garrosa Dominic był półfinale, a w dwóch ostatnich zagrał w finale. A występuje w erze, w której są najwięksi tenisiści w historii. Rywalizowanie z nimi to dla niego świetna motywacja, a takie mecze, jak z Rafą na mączce są wielkim wyzwaniem. Jednak Dominic to tenisista, który może z nimi na równi walczyć.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, na drodze Thiema do wywalczenia tytułu w Rolandzie Garrosie stanął Nadal, który wygrał niedzielny finał 7:5, 3:6, 6:1, 6:1 i zdobył 12. tytuł na paryskiej mączce. - Czasami jako tenisista nie możesz sobie poradzić z pewnymi sprawami, choćby takimi jak pogoda, ale zawsze musisz być przygotowany. Dwa pierwsze sety były niesamowite. Od trzeciego Dominic nieco osłabł. Oczywiście, gdyby Dominic miał o jeden dzień odpoczynku więcej przed finałem, to grałby na takim samym poziomie od początku do końca. Nie zawsze jednak historia kończy się jak chcesz, ale jeśli dałeś z siebie wszystko, możesz zachować spokojną głowę - analizował Chilijczyk.

Szkoleniowiec Thiema uważa, że jego podopieczny w przyszłości zostanie sukcesorem Nadala w Rolandzie Garrosie. - Bardzo trudno jest rywalizować z kimś takim jak Nadal. On ma wyjątkową mentalność i może być wzorem do naśladowania. Jest jednym z najwybitniejszych w historii i zasłużył na to, by 12 razy wygrać Rolanda Garrosa.

- Jako trener Dominika, mam nadzieję, że Thiem kiedyś wygra Rolanda Garrosa i myślę, że to się wydarzy. Thiem ma 25 lat i jest na to gotowy. Myśli jak mistrz, jest czwarty na świecie i zdobył już kilka wielkich tytułów. Ma czas, możliwości, jest młody, lecz już doświadczony  - dodał Massu.

Zobacz także - Toni Nadal wierzy w kolejne wielkoszlemowe tytuły Rafaela. "Ma szansę, by wygrać Wimbledon"

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Nasz dziennikarz pewny awansu na mistrzostwa. "Możemy przegrać tylko sami ze sobą"

Czy zgadzasz się z opinią Nicolasa Massu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL