Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agnieszka RadwańskaPAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska znów na korcie. W Bydgoszczy rozegrano Kotewicz Cup

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska zaprezentowała się w sobotę na korcie w Bydgoszczy. Była utytułowana polska tenisistka wystąpiła tutaj w ramach amatorskiego turnieju Kotewicz Cup.

Organizatorem imprezy jest Jarosław Kotewicz, były lekkoatleta i olimpijczyk. Kotewicz Cup to turniej biznesowo-amatorski, który został rozegrany w dniach 21-22 czerwca na kortach przy ul. Nowotoruńskiej 8 w Bydgoszczy. Najważniejszą jego częścią był pokazowy mecz Agnieszki Radwańskiej, który odbył się 22 czerwca o godz. 17.00 na korcie centralnym Klubu Sportowego Centrum. Zagrali w nim zwycięscy pokazowego turnieju - Janusz Łyżeń z Torunia i Krzysztof Pitura z Wrocławia.

Sobotni występ Radwańskiej obejrzało około 300 osób. Rozegrano dwa sety do czterech gemów i super tie break do 10 punktów. Pary za każdym razem się mieszały i grały w różnej konfiguracji. Na koniec utytułowana krakowianka wraz ze swoim mężem Dawidem Celtem zagrali przeciwko zwycięzcom turnieju. Byli zawodowcy wygrali super tie break 10-4.

- Był to zupełnie inny tenis, zupełnie inne wyjście na kort, którego nie da się porównać z tym wcześniejszym. Ten sport na zawsze będzie w moim życiu, tyle tylko, że nie zawodowo. Po kilku miesiącach totalnej przerwy od gry, fajnie było wyjść na kort bez presji. Cieszę się, że mogłam tu być i w tak fantastycznej atmosferze spędzić dzień na korcie - powiedziała Radwańska, cytowana przez Polską Agencję Prasową.

Radwańska i Celt spędzili także czas z dziećmi. - Zaprosiliśmy tu dzieci ze szkółki tenisowej ze Żnina oraz kilku szkółek z Bydgoszczy. Dla wszystkich uczestników przygotowałem specjalne, dedykowane koszulki i statuetki uczestnictwa w tym wydarzeniu. Jeżeli takim dzieciakom sprawia się aż taką radość, to czego można chcieć więcej - wyznał organizator.

Zobacz także:
Halle: Roger Federer zagra o 10. tytuł w Westfalii
Londyn: Feliciano Lopez wygrał mecz pokoleń z Felixem Augerem-Aliassime'em

ZOBACZ WIDEO Wojowniczka z Polski. Dorota Banaszczyk spłaciła długi i walczy o igrzyska [cała rozmowa]

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL