WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News / Na zdjęciu: Boris Becker

Trofea i pamiątki Borisa Beckera trafią na licytację. Legenda tenisa musi spłacić ogromne długi

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Dwa lata temu Boris Becker został uznany za bankruta. Później zapadła decyzja, że jego pamiątki trafią na sprzedaż. Niebawem odbędzie się licytacja.

Boris Becker na kortach tenisowych dorobił się wielkiego majątku. Legendarny tenisista jednak nie potrafił nim zarządzać. W efekcie narobił olbrzymich długów, które podobno wynoszą aż 54 mln funtów. Z tego powodu dwa lata temu sądownie uznano go za bankruta.

Ogromne długi Borisa Beckera. Niemiec ma 54 miliony funtów zobowiązań >>

51-letni Niemiec nie jest w stanie spłacić wierzycieli. Nakazano więc zlicytować wszystkie jego pamiątki i trofea. Sześciokrotny mistrz turniejów wielkoszlemowych próbował się przed tym bronić. Powołując się na immunitet dyplomatyczny, odwołał się od tego wyroku, ale brytyjski sąd nie przychylił się do wniosku.

Wiadomo już, że licytacja pamiątek odbędzie się 11 lipca tego roku. Na aukcję trafią 82 przedmioty. Najcenniejsze będą puchary i medale zdobyte w najważniejszych turniejach tenisowych.

Nie zabraknie także rakiet tenisowych, zdjęć, czy zegarków Beckera. Dla fanów tenisa będzie to wielka okazja, by stać się właścicielem cennych przedmiotów. Cały dochód zostanie przekazany wierzycielom, dla których to jedyna szansa, by odzyskać choć część pieniędzy.

Boris Becker skrytykowany na 50. urodziny. "Oderwałeś się od rzeczywistości i zachorowałeś na wielkość" >>

Niemiec był gwiazdą tenisa w latach 80. i 90. Wygrał 49 turniejów, z czego sześć wielkoszlemowych. Tak dobrze nie wiodło mu się poza kortem. Problemy z alkoholem i lekami, rozstania z kobietami, czy niepłacenie podatków. To wszystko doprowadziło do jego upadku.

ZOBACZ WIDEO Dorota Banaszczyk o Annie Lewandowskiej: Nigdy nie chciałam w nią uderzać. Uprawiamy inne dyscypliny

na Facebooku.

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL