Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Joanna Fibak Facebook / PZTofficial / Na zdjęciu: Joanna Fibak

Zmarła Joanna Fibak, mama najbardziej utytułowanego polskiego tenisisty Wojciecha Fibaka

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
W wieku 93 lat zmarła Joanna Fibak. Była chemikiem i pedagogiem, ale także osobą kochającą sport. Miała ogromy wpływ na karierę tenisową swojego syna, Wojciecha Fibaka.

Pani Joanna urodziła się w Poznaniu. Po wojnie ukończyła studia na wydziale chemii. Uprawiała tenis stołowy, siatkówkę i wioślarstwo. To właśnie dzięki miłości do sportu poznała swojego męża, doktora Jana Fibaka. - Poznali się przy przystani wioślarskiej, sport sprawił, że zakochali się w sobie - powiedział Wojciech Fibak w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim".

Mama naszego wybitnego tenisisty przez kilka lat pracowała w laboratorium. Potem była nauczycielką w Techniku Kolejowym w Poznaniu. Miała ogromny wpływ na rozwój swoich dzieci. Córka Barbara została cenionym architektem, natomiast syn Wojciech rozwinął swój tenisowy talent. Jego mama pomagała przy organizacji turnieju tenisowego Grand Prix Wojciecha Fibaka.

Była osobą niezwykle ciepłą, serdeczną i lubianą. Jej pogrzeb odbędzie się 2 lipca 2019 roku o godz. 13:00 na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Lutyckiej w Poznaniu. Pogrążonej w żalu rodzinie składamy głębokie wyrazy współczucia.

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL