Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Rafael Nadal i Roger Federer

Tenis. Rafael Nadal i Roger Federer zagrają w Kapsztadzie. Na stadionie dla 50 tys. osób

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Roger Federer i Rafael Nadal spotkają się w meczu pokazowym, który 7 lutego 2020 roku odbędzie się na mogącym pomieścić 50 tys. widzów stadionie Cape Town Stadium w Kapsztadzie w RPA.

Dochód z meczu zostanie przekazany na rzecz fundacji Rogera Federera, która wspiera edukację dzieci w wybranych krajach afrykańskich. To już szósta taka inicjatywa utytułowanego Szwajcara. Tym razem spotkanie zostało określone jako Mecz w Afryce 6. Wcześniej były to Mecze dla Afryki, ponieważ odbywały się w Europie i USA.

Roger Federer i Rafael Nadal grali już przeciwko sobie w takich meczach pokazowych w 2010 roku. Najpierw Szwajcar zwyciężył w Zurychu, a następnie w Madrycie górą był Hiszpan. Teraz obaj spotkają się w Kapsztadzie, na mogącym pomieścić 50 tys. ludzi stadionie. - Roger i ja dzieliliśmy wiele magicznych momentów zarówno na korcie, jak i poza nim. Podróż do Kapsztadu i gra na rzecz dzieci jest czymś, czym jestem bardzo podekscytowany. To będzie mój pierwszy pobyt w tym regionie z Rogerem jako przewodnikiem - powiedział Nadal.

Federer odwiedzał już kraje, do których dociera pomoc jego fundacji. - Mecz w Afryce to spełnienie moich marzeń. Zagram w kraju mojej matki przeciwko największemu rywalowi i przyjacielowi Rafie Nadalowi. Łączy nas nie tylko miłość do tenis, ale także dawanie dzieciom lepszego startu w edukację i życie - powiedział Szwajcar, który oprócz singla zagra jeszcze wspólnie z Billem Gatesem po raz trzeci debla. Ich przeciwnikami będą Nadal i południowoafrykański komik Trevor Noah.

Zobacz także:
Hubert Hurkacz postraszył Novaka Djokovicia. Obrońca tytułu stracił seta
Novak Djoković chwali Huberta Hurkacza: Zasłużył na triumf w drugim secie

ZOBACZ WIDEO Wielki turniej tenisowy w Polsce? Wiemy, ile to kosztuje

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL