Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Iga Świątek Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek: Zawsze miałam problemy z przegrywaniem

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
- Zawsze miałam problemy z przegrywaniem i przeżywałam porażki - przyznała Iga Świątek w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Tenisistka jest w trakcie swojego pierwszego sezonu wśród seniorek.

Wprawdzie Iga Świątek nie może być zadowolona ze swojego występu na kortach Wimbledonu, gdzie odpadła już w I rundzie (więcej TUTAJ), to jednak trudno mieć do Polki pretensje. Dla niej to przecież debiutancki sezon wśród seniorek, a i tak miała już w nim swoje chwile radości.

Przecież na French Open Polka dotarła do IV rundy, a na turnieju WTA w Lugano przegrała dopiero w finale. Dzięki temu zajmuje 61. miejsce w światowym rankingu.

18-letnia tenisistka przyznaje jednak, że wciąż trudno przychodzi jej godzenie się z porażkami, takimi jak w Londynie.

- Można powiedzieć, że trochę założono z góry, że skoro wygrałam tu rok temu, to trawa będzie nawierzchnią, na której będzie mi najlepiej szło. Bardzo ciężko mi się w tym roku grało na trawie, a w zeszłym jakby nie miało to dla mnie w ogóle znaczenia. Tenis jest nieprzewidywalny - ocenia.

Magda Linette numerem jeden w polskim tenisie. Czytaj więcej--->>>

- Zawsze miałam problem z przegrywaniem i przeżywałam to. To nadal nie jest dla mnie łatwe. Ale tak jak się mówi w naszym środowisku, większość tenisistów przegrywa mecz co tydzień - mówi w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Teraz przed nastolatką, która ma już za sobą wakacje, przygotowania do występów na kortach twardych w USA i Kanadzie.

ZOBACZ WIDEO Wielki turniej tenisowy w Polsce? Wiemy, ile to kosztuje

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL