Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Novak Djoković, mistrz US Open 2018 Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Novak Djoković, mistrz US Open 2018

US Open: rekordowa kasa w Wielkim Szlemie. Pula nagród wyniesie 57 mln dolarów

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Organizatorzy międzynarodowych mistrzostw USA ogłosili, że pula nagród US Open 2019 wyniesie 57 mln dolarów. To największa kwota spośród wszystkich turniejów wielkoszlemowych.

Pula nagród zeszłorocznej nowojorskiej imprezy wyniosła 53 mln dolarów. Teraz organizatorzy ogłosili, że suma ta zostanie zwiększona o 4 mln. To oczywiście rekord spośród wszystkich zawodowych turniejów.

Triumfatorka i triumfator singla otrzymają czek na sumę 3,85 mln dolarów. Finaliści wywalczą po 1,9 mln. Dla uczestników I rundy przygotowano nagrody pieniężne w wysokości 58 tys. dolarów. Jedno zwycięstwo w głównej drabince zostało wycenione na 100 tys. dolarów, czyli tyle ile wynosiła łączna pula nagród w US Open 1968.

Zwycięzcy turnieju debla kobiet i mężczyzn dostaną po 740 tys. dolarów do podziału na parę, natomiast finaliści 370 tys. Pary, które odpadną w I rundzie, otrzymają po 17 tys. dolarów do podziału.

US Open 2019 rozpocznie się w poniedziałek 26 sierpnia, a zakończy w niedzielę 8 września. Z Polaków pewne miejsce w głównej drabince na bazie rankingu mają Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Dołączyć do nich może jeszcze Kamil Majchrzak.

Zobacz także:
Umag: nieudany powrót po kontuzji Borny Coricia
Bastad: Richard Gasquet i Joao Sousa odrobili straty

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: o tej scenie na meczu w Brazylii mówi cały świat! Zjawisko paranormalne?

Czy Novak Djoković wygra US Open 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL