Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Czech cieszy się ze zwycięstwa w Pucharze Federacji 2018 Getty Images / Srdjan Stevanovic / Na zdjęciu: reprezentacja Czech cieszy się ze zwycięstwa w Pucharze Federacji 2018

Puchar Federacji: Czechy z dziką kartą do turnieju finałowego. Zagrają w Budapeszcie

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Reprezentacja Czech otrzymała dziką kartę do turnieju finałowego Pucharu Federacji. Przyszłoroczna impreza elity odbędzie się w dniach 14-19 kwietnia w Budapeszcie.

Decyzja organizatorów nie jest zaskoczeniem. Czechy to od lat licząca się siła w rozgrywkach Pucharu Federacji. Podopieczne Petra Pali triumfowały w tych rozgrywkach w latach 2011, 2012, 2014, 2015, 2016 i 2018. Od ponad pięciu lat tenisistki naszych południowych sąsiadów są liderkami rankingu narodów.

W tym roku Czeszki odpadły w I rundzie po emocjonujący meczu u siebie z Rumunkami. Mimo tego zasłużenie otrzymały dziką kartą do przyszłorocznego turnieju finałowego. Weźmie w nim udział 12 zespołów. Oprócz Czeszek i Węgierek pewne gry są już Australijki i Francuzki, które 9-10 listopada powalczą w Perth o triumf w Pucharze Federacji 2019.

Reforma Fed Cup wejdzie w życie od przyszłego sezonu. W dniach 7-8 lutego 2020 roku odbędą się kwalifikacje, w których zagra 16 ekip. Osiem zwycięskich drużyn dołączy do Węgier, Czech, Australii i Francji w turnieju finałowym. Pary kwalifikacji zostaną rozlosowane w przyszłym tygodniu, w środę 21 sierpnia.

Zobacz także:
Cincinnati: kolejne rozczarowanie Alexandra Zvereva
Cincinnati: Stefanos Tsitsipas, Kei Nishikori i Stan Wawrinka odpadli

ZOBACZ WIDEO Polacy za granicą świetnie rozpoczęli sezon. "Krychowiak odrodził się w Rosji"

Czy Czechy wygrają Puchar Federacji 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL