Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sloane StephensGetty Images / Jack Thomas / Na zdjęciu: Sloane Stephens

Sloane Stephens zwolniła trenera. Na tydzień przed US Open

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Sloane Stephens postanowiła dokonać ważnej zmiany w swoim sztabie trenerskim. Amerykanka rozstała się ze Svenem Groeneveldem zaledwie na tydzień przed rozpoczęciem US Open, który dwa lata temu wygrała.

2019 nie jest rokiem Sloane Stephens. Amerykanka była co prawda w półfinale zawodów w Madrycie i ćwierćfinale Rolanda Garrosa, ale te wyniki nie są dla niej zadowalające. Z tego względu reprezentantka USA zdecydowała się rozstać ze Svenem Gröneveldem, który opiekował się nią po odejściu ze sztabu twórcę sukcesów, Kamaua Murraya.

- Po długim namyśle Sven i ja postanowiliśmy pójść własnymi drogami. Zmiana nigdy nie jest łatwa, ale doceniam nasz wspólny czas. Naprzód! - napisała na Twitterze Stephens, która w poniedziałek wypadła z Top 10, bo do tego grona wróciła jej rodaczka Madison Keys.

Triumfatorka US Open 2017 rozstała się z holenderskim szkoleniowcem, który jeszcze 1,5 roku temu pomagał Marii Szarapowej. Decyzja została podjęta po trzech turniejach zaliczanych do US Open Series, w ramach których Stephens wygrała tylko jeden mecz. Amerykanka nie poinformowała, z kim będzie się przygotowywać do tegorocznych międzynarodowych mistrzostw USA.

Zobacz także:
Winston-Salem: udany powrót do rozgrywek Tomasa Berdycha
Danił Miedwiediew: Teraz mogę pić szampana

ZOBACZ WIDEO Wolfsburg wygrywa na inaugurację! FC Koeln bez punktów [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Sloane Stephens osiągnie ćwierćfinał US Open 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • grolo Zgłoś
    Sloane częściej zmienia trenerów niż chłopaków. Ale czy na lepszych? To pytanie otwarte . Jedno jest pewne - tego ostatniego na pewno nie w porę.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL