Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Tenis

Tenis. Juan Carlos Saez zawieszony. Chilijczyk nie zagra przez osiem lat

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Juan Carlos Saez został zawieszony na osiem lat, a także musi zapłacić 12 500 dolarów grzywny. Chilijski tenisista został ukarany za złamanie przepisów antykorupcyjnych.

Już w 2016 roku Juan Carlos Saez był podejrzany o ustawianie meczów. - Otrzymaliśmy informacje od firmy zajmującej się monitorowaniem zakładów bukmacherskich dotyczących tenisa, że kilka tygodni temu podczas jednego z turniejów w Chile zawarto zaskakująco wiele zakładów na mecze Juana Carlosa Saeza i Ricardo Urzuy - mówił prezydent Chilijskiej Federacji Tenisa Ulises Cerda (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Później Chilijczyk był przesłuchiwany przez Tennis Integrity Unit po tym, jak podczas meczów z jego udziałem zarejestrowano zawieranie nietypowych zakładów bukmacherskich.

Jak podała telewizja BBC Sport, Saez wielokrotnie odmawiał przekazania swojego telefonu komórkowego do analizy sądowej, a także miał przyznać się do otrzymania propozycji korupcyjnej podczas turnieju ITF Future, czego nie zgłosił.

Aktualnie Juan Carlos Saez zajmuje 1082. miejsce w rankingu ATP. Najwyżej sklasyfikowano go we wrześniu 2015 roku, kiedy był 230.

ZOBACZ WIDEO Championship: Grabara nie uchronił Huddersfield przed porażką. Dobry występ nie wystarczył [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy kary za złamanie przepisów antykorupcyjnych powinny być bardziej dotkliwe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • grolo Zgłoś
    Konia z rzędem temu kto wie, kto to jest Juan Carlos Saez. Jestem dziwnie pewny, że Kozanecki też nie wiedział. Póki nie przepisał czyjegoś artykuł (nie podał skąd).

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL