Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hubert Hurkacz Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

ATP Winston-Salem: głośno o pięknym geście Huberta Hurkacza

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Hubert Hurkacz wiedział, że jego rywal jest niesłyszący. W trakcie meczu nie zamierzał tego wykorzystywać i stąd piękny gest wobec Ducka Hee Lee.

Scena rozegrała się w II rundzie turnieju ATP Winston-Salem. Hubert Hurkacz zmierzył się z Duckiem Hee Lee. Koreańczyk jest osobą niesłyszącą, co sprawia, że na kortach ma o wiele trudniej od swoich przeciwników. Rywale jednak potrafią być wyrozumiali.

ATP Winston-Salem: Hubert Hurkacz - Duck Hee Lee. Niesłyszący Koreańczyk rywalem Polaka >>

Udowodnił to właśnie Polak. W decydującym o awansie trzecim secie sędzia nakazał powtórkę pierwszego serwisu. Polak mógł wykorzystać fakt, że przeciwnik nie usłyszał tego komunikatu. Przed powtórką zagrania pokazał jednak palcem decyzję arbitra.

Dlaczego to tak ważne? W tenisie zwyczajowo pierwszy serwis jest bardzo mocny. Przy błędzie ten drugi przeważnie jest słabszy i łatwiejszy do odbioru. Hurkacz tym samym ostrzegł Koreańczyka, że musi być gotowy na mocne zagranie.

W środę kolejne mecze Huberta Hurkacza i Łukasza Kubota w Winston-Salem. W eliminacjach US Open zagra Magdalena Fręch >>

Polski tenisista awansował do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Feliciano Lopezem. Mecz został zaplanowany na środowy wieczór czasu polskiego.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski jeszcze lepszy niż w poprzednim sezonie? "Gnabry i Coman mogą mu w tym pomóc"

Czy Hurkacz awansuje do ćwierćfinału turnieju w Winston Salem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL