Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Katarzyna KawaGetty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

WTA Osaka: Katarzyna Kawa w finale eliminacji. Pokonała reprezentantkę Japonii

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa dobrze rozpoczęła eliminacje do turnieju WTA Premier na kortach twardych w Osace. Polska tenisistka w trzech setach pokonała Japonkę Mayo Hibi.

Po nieudanych eliminacjach do wielkoszlemowego US Open 2019 i występie w Hiroszimie Katarzyna Kawa (WTA 129) w końcu wygrała mecz na kortach twardych. Nasza tenisistka pokonała w I rundzie kwalifikacji do Toray Pan Pacific Open Mayo Hibi (WTA 217) i jest o krok od debiutu w głównej drabince zawodów rangi WTA Premier.

Sobotni mecz Polki i Japonki trwał dwie godziny i 18 minut. W pierwszym secie urodzona w Krynicy tenisistka wygrała cztery gemy ze stanu 0:2 i zwieńczyła partię otwarcia w 10. gemie. W drugiej odsłonie to Hibi przełamała dwukrotnie przy wyniku 2:2, wyrównując stan pojedynku. Potem reprezentantka gospodarzy dobrze zaczęła decydującego seta, ale Kawa dwa razy odrobiła stratę breaka. Polka wygrała trzy ostatnie gemy i całe spotkanie 6:4, 2:6, 6:4.

Oznaczona "piątką" Kawa awansowała do finału eliminacji zawodów WTA Premier w Osace i w niedzielę zmierzy się z rozstawioną z 10. numerem Rosjanką Warwarą Flink (WTA 153). Moskwianka to była druga juniorka świata, ale problemy zdrowotne w młodym wieku zatrzymały rozwój jej kariery.