Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Magdalena FręchGetty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

WTA Kanton: Magdalena Fręch rozgromiła reprezentantkę Indii. Zagra w głównej drabince

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch wygrała dwa pojedynki i wystąpi w głównej drabince turnieju WTA International o puli nagród 500 tys. dolarów na kortach twardych w chińskim Kantonie.

Po zwycięstwie nad Amerykanką Varvarą Lepchenko, która w sobotę skreczowała w połowie drugiego seta, Magdalena Fręch (WTA 207) zmierzyła się w niedzielę z Ankitą Rainą (WTA 192). Polska tenisistka nie dała żadnych szans reprezentantce Indii, wygrywając w zaledwie 62 minuty 6:1, 6:1.

W całym meczu łodzianka nie musiała bronić żadnego break pointa, a sama przełamała pięciokrotnie. W partii otwarcia Polka odebrała serwis Rainie w drugim i szóstym gemie. Z kolei w drugiej odsłonie Fręch zdobyła od stanu 0:1 sześć kolejnych gemów.

Nasza reprezentantka pewnie zameldowała się w głównej drabince zawodów WTA International na kortach twardych w Kantonie. Jej pierwszą przeciwniczką będzie Serbka Nina Stojanović. Polka powalczy o premierową wygraną w tourze od czerwca 2018 roku (Nottingham).

Guangzhou International Women's Open, Kanton (Chiny)