Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bianca Andreescu, mistrzyni US Open 2019PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Bianca Andreescu, mistrzyni US Open 2019

Bianca Andreescu wróciła do kraju po triumfie w US Open. Kanadyjczycy świętują jej sukces

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Kanadyjczycy są w euforii po zwycięstwie Bianki Andreescu w wielkoszlemowym US Open 2019. Ich utytułowana tenisistka jest witana z wielką radością w każdym mieście, które odwiedza.

Burmistrz Toronto, John Tory, ogłosił poniedziałek 16 września Dniem Bianki Andreescu. W sąsiadującej z tą metropolią miejscowości Mississauga odbyło się uroczyste powitanie mistrzyni US Open 2019. Na spotkaniu z piątą rakietą świata pojawiły się tłumy ludzi. Jej imię nosi nawet jedna z ulic w rodzinnym mieście. Wzruszona tenisistka podziękowała wszystkim za wsparcie.

Tennis Canada chce jak najbardziej wykorzystać sukces Bianki Andreescu do promocji tenisa. Z tego względu Kanadyjski Związek Tenisowy organizuje z 19-latką szereg spotkań w różnych miastach. Będą wizyty na kortach i rozmowy z młodymi adeptami. Mistrzyni z Nowego Jorku już zrezygnowała z występów w Osace i Wuhanie, aby wspólnie z rodakami cieszyć się z sukcesu.

- W Kanadzie wszystko jest możliwe. Jesteś naszą inspiracją Bianca i wszyscy jesteśmy z ciebie dumni - powiedział premier Justin Trudeau. Andreescu jest pierwszą Kanadyjką z wielkoszlemowym tytułem w Erze Open. Po paru tygodniach przerwy tenisistka poleci do Pekinu, gdzie zagra w imprezie WTA Premier Mandatory. Na koniec sezonu powalczy w Mistrzostwach WTA w Shenzhen.

Zobacz także:
Hiroszima: Nao Hibino lepsza od Misaki Doi w finale
Nanchang: Rebecca Peterson rozbiła Jelenę Rybakinę i zdobyła tytuł

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Marta Walczykiewicz: Kajakarstwo to sport dla twardzieli

Czy Bianca Andreescu wygra Mistrzostwa WTA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL