Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Magda Linette Getty Images / Steven Paston/PA Images / Na zdjęciu: Magda Linette

Zmiany w kalendarzu WTA na 2020 rok. Nie ma turnieju, który wygrała Magda Linette

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
WTA ogłosiła kalendarz rozgrywek głównego cyklu na 2020 rok. Nie znalazł się w nim turniej Bronx Open 2019, który w sezonie 2019 wygrała Magda Linette.

W 2020 roku odbędzie się w sumie 60 imprez głównego cyklu w 28 krajach, z czego 55 pod egidą WTA, 4 rangi Wielkiego Szlema oraz turniej olimpijski w Tokio. W kalendarzu znalazło się pięć nowych zawodów - dwa WTA Premier (Adelajda i Berlin) oraz trzy WTA International (Lyon, Bad Homburg i Albany). Bardzo ważną wiadomością dla tenisistek jest, to że minimalna pula nagród turniejów WTA International wzrośnie z 250 do 275 tys. dolarów.

Początek sezonu zaplanowano na 6 stycznia. Panie będą mogły powitać nowy rok w Brisbane, Shenzhen lub Auckland. Potem odbędą się imprezy w Adelajdzie (zamiast Sydney) i Hobart, a następnie wielkoszlemowy Australian Open 2020. Kończące sezon imprezy WTA Elite Trophy i WTA Finals odbędą się odpowiednio pod koniec października i na początku listopada. Turniej finałowy Pucharu Federacji zostanie rozegrany w połowie kwietnia w Budapeszcie.

W przyszłorocznym kalendarzu WTA zabrakło miejsca dla kilku imprez. Na opublikowanej we wtorek liście nie ma m.in. turnieju Bronx Open, który w obecnym sezonie wygrała Magda Linette. W terminie przed US Open 2020 pojawiła się za to impreza w Albany, oficjalnie w miejsce halowych zawodów w Quebec City. Być może odbędzie się jeszcze jeden turniej WTA, ponieważ organizatorzy zarezerwowali w tym czasie miejsce na dodatkową imprezę, której lokalizacji na razie nie podano.

Z kalendarza WTA zniknie również impreza w Taszkencie, która zostanie przeniesiona do francuskiego Lyonu. Potwierdzono także wcześniejsze doniesienia o nowych turniejach WTA na niemieckich trawnikach. Panie będą mogły przygotowywać się do Wimbledonu 2020 w ramach zawodów WTA Premier w Berlinie i WTA International w Bad Homburg.

Więcej na temat kalendarza WTA na sezon 2020

Zobacz także:
Tiencin: drugi tytuł Rebekki Peterson
Linz: triumf 15-letniej Cori Gauff

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Grosicki szczerze o kadrze. "Zdajemy sobie sprawę, że czasami brakowało stylu"

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • kosiarz.trawnikow Zgłoś
  Czy już coś wiadomo o włączeniu turniejów w Bazylei i Halle do kalendarza Wielkich Szlemów ATP w kolejnych latach? Dziwne, że jeszcze takich ruchów nie wykonano. Podregulować się też
  Czytaj całość
  powinno kalendarz na wiosnę, bo te śmieszne turnieje na mączce powinny w ogóle być wyłączone z terminarza. Na mączce to można sobie grać w czelendżerach ITF, a zawodowcy swoją prawdziwą wartość udowadniają tylko na trawie albo innych szybkich nawierzchniach.
  • Marc. Zgłoś
   Czyli Magdzie nie grozi detronizacja (przynajmniej w 2020 r.) w Bronx Open ;) W tym tygodniu wyrównała życiówkę WTA 41, a w poniedziałek może poprawić tę pozycję mimo zakończenia
   Czytaj całość
   sezonu. Zależy to od wyników turnieju w Moskwie, np. obrończyni tytułu Kasatkina (37 WTA) po porażce w 1 rundzie spadła w live rankingu aż na 70 miejsce. Magda live jest 39 i realnie może Polkę wyprzedzić tylko 40.Pawluczenkowa (jeśli wygra z Graczewą). Kudiermietowa musiałaby pokonać Switolinę, Mladenovic osiągnąć półfinał (na drodze Sevastova, Bertens), Hercog finał (już w 2 r. gra z Bencic). Teoretyczne szanse na wyprzedzenie Magdy ma Kuzmova, pod warunkiem wygrania turnieju w Luksemburgu (Mertens jest tu nr 1).

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL