Najnowsze Wyniki/Kalendarz
uczestniczki WTA Finals 2019Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: uczestniczki WTA Finals 2019

WTA Finals: wyniki i tabele

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
WTA Finals po raz pierwszy w historii są rozgrywane w chińskim Shenzhen. O tytuł w singlu powalczy osiem najlepszych tenisistek sezonu 2019. W deblu zaprezentuje się osiem par.

GRA POJEDYNCZA

FINAŁ:

niedziela, 3 listopada

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Elina Switolina (Ukraina, 8) 6:4, 6:3

PÓŁFINAŁ:

sobota, 2 listopada

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Karolina Pliskova (Czechy, 2) 4:6, 6:2, 6:3
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 7) 5:7, 6:3, 4:1 i krecz

FAZA GRUPOWA:

Grupa Czerwona

niedziela, 27 października

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 7) 5:7, 6:1, 6:2
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Petra Kvitova (Czechy, 6) 7:6(1), 4:6, 6:4

wtorek, 29 października

Belinda Bencić (Szwajcaria, 7) - Petra Kvitova (Czechy, 6) 6:3, 1:6, 6:4
Kiki Bertens (Holandia, Alt) - Ashleigh Barty (Australia, 1) 3:6, 6:3, 6:4

czwartek, 31 października

Ashleigh Barty (Australia, 1) - Petra Kvitova (Czechy, 6) 6:4, 6:2
Belinda Bencić (Szwajcaria, 7) - Kiki Bertens (Holandia, Alt) 7:5, 1:0 i krecz

Tabela Grupy Czerwonej

MZawodniczkaMeczeZw.Sety% setówGemy% gemów
1Ashleigh Barty325-36342-3158
2Belinda Bencić325-36323-3043
3Kiki Bertens212-34015-1354
4Petra Kvitova302-62535-4245
5Naomi Osaka112-16717-1652


Grupa Purpurowa

poniedziałek, 28 października

Simona Halep (Rumunia, 5) - Bianca Andreescu (Kanada, 4) 3:6, 7:6(6), 6:3
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Karolina Pliskova (Czechy, 2) 7:6(12), 6:4

środa, 30 października

Karolina Pliskova (Czechy, 2) - Bianca Andreescu (Kanada, 4) 6:3 i krecz
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Simona Halep (Rumunia, 5) 7:5, 6:3

piątek, 1 listopada

Karolina Pliskova (Czechy, 2) - Simona Halep (Rumunia, 5) 6:0, 2:6, 6:4
Elina Switolina (Ukraina, 8) - Sofia Kenin (USA, Alt) 7:5, 7:6(10)

Tabela Grupy Purpurowej

MZawodniczkaMeczeZw.Sety% setówGemy% gemów
1Elina Switolina336-010040-2958
2Karolina Pliskova324-35724-2351
3Simona Halep313-53834-4245
4Sofia Kenin100-2011-1444
5Bianca Andreescu201-42015-1648


GRA PODWÓJNA

FINAŁ:

niedziela, 3 listopada

Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) 6:1, 6:3

PÓŁFINAŁ:

sobota, 2 listopada

Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) - Samantha Stosur (Australia, 7) / Shuai Zhang (Chiny, 7) 1:6, 6:4, 10-8

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) - Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) 6:1, 6:2

Grupa Czerwona

poniedziałek, 28 października

Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) - Latisha Chan (Tajwan, 5) / Hao-Ching Chan (Tajwan, 5) 6:2, 5:7, 10-6

Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) - Elise Mertens (Belgia, 1) / Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) 7:5, 1:6, 10-7

środa, 30 października

Elise Mertens (Belgia, 1) / Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) - Latisha Chan (Tajwan, 5) / Hao-Ching Chan (Tajwan, 5) 7:6(5), 6:4

Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) - Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) 7:5, 6:2

piątek, 1 listopada

Timea Babos (Węgry, 3) / Kristina Mladenović (Francja, 3) - Elise Mertens (Belgia, 1) / Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) 4:6, 6:2, 10-5

Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 8) / Demi Schuurs (Holandia, 8) - Latisha Chan (Tajwan, 5) / Hao-Ching Chan (Tajwan, 5) 6:2, 6:4

Tabela Grupy Czerwonej

MZawodniczkiMeczeZw.Sety% setówGemy% gemów
1Timea Babos i Kristina Mladenović336-27536-2460
2Anna-Lena Grönefeld i Demi Schuurs324-35728-3048
3Elise Mertens i Aryna Sabalenka314-45032-3052
4Latisha Chan i Hao-Ching Chan301-61425-3740


Grupa Purpurowa

niedziela, 27 października

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) - Samantha Stosur (Australia, 7) / Shuai Zhang (Chiny, 7) 6:4, 4:6, 10-5

Barbora Krejcikova (Czechy, 6) / Katerina Siniakova (Czechy, 6) - Gabriela Dabrowski (Kanada, 4) / Yifan Xu (Chiny, 4) 6:4, 6:2

wtorek, 29 października

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) - Barbora Krejcikova (Czechy, 6) / Katerina Siniakova (Czechy, 6) 6:2, 1:6, 10-5

Samantha Stosur (Australia, 7) / Shuai Zhang (Chiny, 7) - Gabriela Dabrowski (Kanada, 4) / Yifan Xu (Chiny, 4) 4:6, 6:4, 10-5

czwartek, 31 października

Gabriela Dabrowski (Kanada, 4) / Yifan Xu (Chiny, 4) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) / Barbora Strycova (Czechy, 2) 2:6, 6:4, 11-9

Samantha Stosur (Australia, 7) / Shuai Zhang (Chiny, 7) - Barbora Krejcikova (Czechy, 6) / Katerina Siniakova (Czechy, 6) 6:3, 7:6(7)

Tabela Grupy Purpurowej

MZawodniczkiMeczeZw.Sety% setówGemy% gemów
1Su-Wei Hsieh i Barbora Strycova325-45629-2752
2Samantha Stosur i Shuai Zhang325-36334-3053
3Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova313-44329-2752
4Gabriela Dabrowski i Yifan Xu313-53825-3343


Zasady kolejności w grupie:
1. Liczba zwycięstw;
2. Liczba rozegranych meczów;
3. Bezpośredni mecz (tylko przy dwóch zawodniczkach);
4. Jeśli trzy zawodniczki mają po jednym zwycięstwie:
- odpada ta mająca mniej rozegranych meczów, a z dwóch pozostałych wyżej jest ta, która wygrała bezpośredni mecz;
- procent wygranych setów;
- procent wygranych gemów.

Zobacz także:
Szekesfehervar: Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska przegrały w I rundzie
Urszula Radwańska odpadła w I rundzie turnieju ITF w Nanningu

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Niezwykły wyczyn wioślarki. Joanna Dorociak najlepsza w maratonie

Czy Elina Switolina obroni tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL