Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy Janowicz Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz

Tenis. Jerzy Janowicz w końcu zdrowy. Polak chce wrócić do wielkiego tenisa

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Wygląda na to, że Jerzy Janowicz najgorsze ma już za sobą. Polski tenisista już pracuje nad formą, by od przyszłego roku znowu móc rywalizować z najlepszymi.

Ostatnie lata to było pasmo niekończących się problemów. Jerzy Janowicz nabawił się kontuzji, która nazywana jest "kolanem skoczka" i jest niezwykle trudna do wyleczenia. Sportowcy często po niej decydują się na zakończenie kariery. Polak jednak nie zamierzał się łatwo poddać.

Tenis. Jerzy Janowicz: Miałem dość. Przerwa mi pomogła >>

Wszystko wskazuje na to, że "Jerzyk" najgorsze ma już za sobą. Trenuje od kilku tygodni i na razie zdrowie dopisuje. Dlatego chce wrócić do walki z najlepszymi tenisistami świata.

- Kłopot z kolanem jest już rozwikłany, trwało to bardzo długo, ale mam nadzieję, że od stycznia uda się wrócić na korty z normalnymi zdrowotnymi możliwościami. O tenisowe możliwości się nie martwię, wiem, że one były i są. Największym problemem było zdrowie, które się posypało. Teraz muszę trenować rozważnie, kontrolować jak zachowuje się kolano i próbować wracać - mówi Janowicz w Polsacie Sport.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

Polak ostatni mecz rozegrał dwa lata temu. W tym czasie urodziło mu się pierwsze dziecko. Niektórzy na jego miejscu by się ucieszyli, bo miał więcej czasu na życie prywatne. Janowicz jednak nie wspomina najlepiej tego okresu.

- To nie była taka moja prywatna decyzja, że robię sobie przerwę i odpoczywam. Byłem do tego zmuszony. Nie było takiej chwili, w której pomyślałem "skończyłem z tenisem, mogę zająć się normalnym życiem". To raczej była pogoń za zdrowiem, za wyleczeniem się. Od lekarza do lekarza, od badania do badania. W końcu operacja - tłumaczy.

Jerzy Janowicz w roli ojca. Dzięki synowi radził sobie z kryzysem >>

W połowie listopada 28-latek wyjeżdża na obóz na Teneryfę, gdzie będzie pracować z Gunterem Bresnikiem. Janowicz chce być gotowy do gry na początek 2020 roku.

Czy Janowicz zdoła wrócić do dawnej formy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL